Rezultate te kerkimit per termin: +Bengasi

Total: 150
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.347Z

Libi perleshje ne Bengasi

Përleshje mes rebelëve libianë dhe mbështetësve të Muamar Gedafit janë duke u zhvilluar në Bengasi. Sipas rebelëve, deri tani këto përleshje kanë shkaktuar 4 viktima. Bengasi është bastioni i rebelëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.943Z

Libi senatori McCain ne Bengasi

Senatori amerikan John Mccain ka mbërritur sot në Bengasi për një vizitë surprizë në fortesën e kryengritësve libianë. Ish kandidati republikan në presidencën e 2008-s ka mbërritur në qendrën e qytetit i pritur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.544Z

Bengasi rrethohet djali i Gheddafi

Djali i Gheddafi, Saadi gjendet në Bengasi i rrethuar nga manifestuesit që duan ta arrestojnë, sipas faqes së internetit të së përditshmës “Libya El Yom”. E njëjta gazetë flet për një forcë ushtarake speciale t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.212Z

Ne qytetin e revolucionit - Pranvere politike ne Bengasi

Ata duan te realizojne endrren e demokracise ne nje vend ku nuk ekzistojne partite ku nuk ekziston parlamenti. Por atyre u duhet te merren me faktin qe Gaddafi eshte ende ne post. Salla e konferences ne Bengasi eshte shume e shemtuar e lyer ne ngjyre kaki me modele te trishtuara ne mure. Majtas dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.544Z

Bengasi te shtena ne funeral 15 te vdekur

Forcat e sigurisë libiane kanë hapur zjarr ndaj një kortezhi mortor në Bengasi, duke vrarë të paktën 15 persona dhe plagosur dhjetra të tjerë. Lajmin e ka bërë të ditur faqja e internetit të Jazira. Sipas kësaj med

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.602Z

Tripoli, sulmohetbunkeri i Gadafitluftohet në Bengasi

TRIPOLI- Rezidenca e Muamar Gedafit, kompleksi i Bab al Aziziya në Tripoli ka qenë një ndër objektivat e sulmit të koalicionit perëndimor. Nuk dihet se ku ishte Gadafit, në momentin e sulmit të raportuar. Gazetarët e agjencisë së lajmeve Afp informuan se një godinë administrative e ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.469Z

Libia është e lirë, mijëra festojnë në Bengasi

Me mijëra libianë janë mbledhur për të shpallur çlirimin e vendit në Bengasi, aty ku zuri fill para 8 muajsh revolta kundër regjimit të Gedafit. Në ceremoninë e shpalljes ishin të pranishëm numri një i Këshillit Kombëtar të Tranzicionit, Abdel Jalil, dhe zyrtarë të tjerë. Ceremon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama