Rezultate te kerkimit per termin: +Bengazit

Total: 271
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.360Z

SHBA kapin atentatorin e Bengazit

Terrorizmi Ahmed Abu Khattala u arrestua në Libi dhe u dërgua jashtë vendit nga amerikanët Një i dyshuar si organizatori i sulmit mbi konsullatën e SHBA-së në qytetin e Bengazit në Libi më shtator 2012, ku humbën jetën katër amerikanë, u kap nga forcat ushtarake amerikane, njoftoi Pent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.070Z

Libi ushtria merr rruget e Bengazit

Forca ushtarake janë vendosur që prej mëngjesit në rrugët e Bengazit, qytetit të dytë më të madh të Libisë, lajmëroi Agjensia Franceze e Lajmeve “AFP”. Ky reagim i autoriteteve vjen pasi disa mijëra persona pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.482Z

Libi luftime ne qytetin e Bengazit

Luftime janë duke u zhvilluar aktualisht në qytetin e Bengazit, pavarësisht se Gaddafi shpalli një ditë më parë armëpushimin dhe vendet perëndimore po përgatiten për një ndërhyrje ushtarake. Sipas korrespondetit të BB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.484Z

Libi, luftime në qytetin e Bengazit

Luftime janë duke u zhvilluar aktualisht në qytetin e Bengazit, pavarësisht se Gaddafi shpalli një ditë më parë armëpushimin dhe vendet perëndimore po përgatiten për një ndërhyrje ushtarake. Sipas korrespondetit të BBC-së, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.285Z

Forcat e Gaddafit afër Bengazit

Nga Express më 16 mars 2011 në ora 12:32 Forcat besnike të liderit të Libisë, Muammar Gaddafi, janë afër bazës së kryengritësve në qytetin Bengazi, në pjesën lindore të vendit. Televizioni shtetëror raportoi se forcat qeveritare e kanë marrë kontrollin ndaj vendit Ajdabiyah, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.634Z

Dëshmia e Clinton: Masat në sulmin e Bengazit, të dobëta

WASHINGTON - Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka dëshmuar para komitetit të Senatit dhe Dhomës së Përfaqësuesve lidhur me dështimin e masave të sigurisë në sulmin e 11 shtatorit të vitit 2012 në Benghazi të Libisë, ku mbetën të vrarë ambasadori amerikan Christopher Ste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.358Z

SHBA kapin liderin e sulmit te Bengazit

Kryebanditi i dyshuar i sulmit të Shtatorit 2012 në konsullatën amerikane në Bengazi të Libisë, si pasojë e të cilit mbetën 4 amerikanë të vdekur, mes të cilëve edhe ambasadori Chris Stevens, njoftohet nga Pentagoni të jetë k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama