Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.736Z

Beogradi ndryshon politikat

Beogradi zyrtar ka udhehequr politika destruktive dhe dalengadale po terhiqet prej politikave te deritashme vleresojne politikane serbe te Kosoves. Rangjel Nojkiq politikan serb thote se Beogradi ka filluar ta pranoje ate qe eshte me se e nevojshme per serbet e Kosoves. Nderkaq M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.465Z

Beogradi grotesk

Beogradi politik i përmbylli të tri fazat: dikur pushtues e kolonizues i Kosovës; më pas i mundur me luftën e NATO-s; tani edhe grotesk nga vetvetja. Kjo fazë e fundit mund të vijonte e fshehur prej politikës ndërkombëtare (me kujdesin e tepruar ndaj radikalëve serbë), sikur të mos e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.787Z

A po i ndryshon politikat Beogradi

Analiza Beogradi zyrtar ka udhehequr politika destruktive dhe dalengadale po terhiqet prej politikave te deritashme vleresojne politikane serbe te Kosoves. Rangjel Nojkic politikan serb thote se Beogradi ka filluar ta pranoje ate qe eshte me se e nevojshme per serbet e Kosoves. Nderkaq Marko Jakshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.678Z

Çfarë pret Beogradi?

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç deklaroi dje se Beogradi kërkon shpërblime dhe favore nga Bashkimi Europian dhe bota demokratike perëndimore për arrestimin e kriminelit ndërkombëtar të luftës, Radovan Karaxhiç. Anëtarësimi në Bashkimin Evropian, sipas tij, është dekorat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.369Z

Beogradi financon komunat paralele

Qeveria e Beogradit ka bere te ditur dje se do te jete mbeshtetese politike, por edhe financiare e strukturave paralele serbe ne Kosove. Perfaqesuesit politike te serbeve te Kosoves thone se kjo perkrahje do vazhdoje edhe ne te ardhmen. Milan Ivanovic, perfaqesues i Keshillit Nacional Serb per veriu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.031Z

Beogradi kërcënon serbët: votoni Srpskan

Zyrtarë të Qeverisë e Serbisë vazhdojnë tu bëjnë presion serbëve të Kosovës që të votojnë për listën Srpska, në të kundërtën do të etiketohen si tradhtarë që punojnë kundër Serbisë. Madje sipas mediave kosovare në Graçanicë, përfaqësues të emëruar nga Qeveria e Serbis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.475Z

Trajkovic Beogradi elastik per zgjedhjet

Drejtuesja e OJQ-se Levizja evropiane e serbeve Rada Trajkovic ka deklaruar se Beogradi zyrtar eshte treguar elastik lidhur me pjesemarrjen ose jo te serbeve ne zgjedhjet e parakohshme te Kosoves. Qendrimi i qeverise se nuk ka kushte per te marre pjese ne zgjedhjet e 12 dhjetorit eshte e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama