Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradin

Total: 4933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.101Z

Trajkovic akuzon Beogradin

Njëra nga udhëheqëset e serbëve të Kosovës, Rada Trajkovic, ka thënë se zgjedhjet lokale të 15 nëntorit paraqesin një rast për mbijetesën e serbëve në hapësirat e Kosovës. Në të kundërtën, sipas saj, serbët do të detyrohen të ikin. Trajkovic i ka thënë BB-së se serbët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.027Z

Topolanek viziton Beogradin

Kryeministri i Cekise, Mirek Topolanek, muajin e ardhshem do te vizitoje Kosoven ne kuader te angazhimeve te Çekise qe te realizoje njerin nga prioritetet e veta gjate kryesise se radhes, pershpejtimin e integrimit te vendeve te Ballkanit Perendimor ne BE. Kjo eshte bere e ditur nga Presidenca e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.174Z

Me Beogradin a Tiranën?

Share Nga Beqë Cufaj   Prej pasluftës në Kosovë, pas vështirësive politike që Prishtina ka pasur dhe ka me Beogradin, janë bërë jo pak përpjekje që edhe në sferën e kulturës të gjenden shtigje, të ofrohen mundësi, përgatiten takime dhe me këtë edhe diskutime a shkëmbime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.041Z

Prishtina refuzon takimin me Beogradin

Prishtinë, 11 shkurt, 08:30, NOA - Kosova i është përgjigjur negativisht kërkesës së UNMIK-ut për një takim me Beogradin, ku do të diskutohej për çështjet e trashëgimisë kulturore në Kosovë. Qeveria e Kosovës ka refuzuar kërkesën e UNMIK-ut për një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.138Z

Sejdiu: Ofrojme dialog me Beogradin

Prishtina eshte e gatshme te rinise dialogun me Beogradin vetem per serbet ne Kosove. Presidenti i Kosoves, Fatmir Sejdiu, tha dje se Kosova mund te bisedoje me autoritetet e Beogradit per ceshtjen e serbeve te Kosoves dhe problemet ne vendbanimet e tyre, por vetem brenda kornizave te planit “Ahti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.701Z

Kuvendi per Beogradin

brbrKomisioni i Jashtem i Kuvendit i ka kerkuar Ministrise se Jashtme informacion te detajuar per te gjithe hapat qe diplomacia shqiptare do te ndjeke ne marredheniet me Beogradin dhe ne raport me viziten e Kryeministrit ne Beograd Kryetarja e Komisionit te Jashtem Arta Dade ka sqaruar se deputetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.963Z

Balla: Pse Berishët janë gjithmonë në linjë me Beogradin?

Deputeti socialist Taulant Balla përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar reagimet e Sali Berishës dhe djalit të tij Shkëlzen Berisha mbi vizitën e Kryeministrit Edi Rama në Serbi. “Pse Berishët gjithmonë në linjë me Beogradin? Dje në Facebook apo Tweeter, ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama