Rezultate te kerkimit per termin: +Berati +Enciklopedi

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.662Z

Vitrina e librit, tituj të rinj

“Berati, enciklopedi", libri i autorit Zylyftar Plaku, cel vitrinen per kete jave. Nje galeri njohurish per historine, gjeografine, floren, faunen, artin, kulturen, sportin e personalitetet nga Berati, kucova dhe skrapari do te mund ti gjeni ne kete botim. Nje veper sintetizuese e naty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.109Z

Studentet e grafikes galeri dhe laborator 1 2 3 4 5 1 vote e premte 1

Persa kohe grafika zhvillohet ne dyert e mbyllura te laboratorit te Akademise se Arteve te pakte jane ata qe do te kene rastin te kuptojne procesin e punes qe duhet per te bere nje grafike. Pikerisht per ta bere laboratorin e studenteve te grafikes te prekshem per te gjithe publikun pedagoget dhe st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.515Z

Ndahet nga jeta perkthyesi Gjergj Zheji 1 2 3 4 5 1 vote e premte 11

Shkrimtari perkthyesi studiuesi i letersise dhe kultures shqipe Gjergj Zheji u percoll mes homazhesh per ne banesen e fundit. Ne kete ceremoni moren pjese kreret me te larte te shtetit shqiptar te cilet e vleresuan Zhejin si nje nga figurat me intelektuale te kombit. Azhornua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.513Z

Gazmend Bakiu: Emrin Tiranës nuk ia vuri Sulejman Pasha

TIRANE-Shtëpitë, kishat e xhamitë e vjetra që nuk janë më, kafenetë e famshme të viteve 1920-'30, Tirana që u "humb" ndër vite gjendet e ilustruar në librin e Gazmend Bakiut. I ati, Ali Bakiu, ka qenë kryetar i bashkisë së kryeqyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.458Z

Reportazh/ Në fortesën e bardhë të Antipatreas

Nga Flora Nikolla A thua të jetë bardhësia e venitur dhe e rreshkur e kalldrëmit?! Në fakt ty, të mbetet vetëm të kundrosh, kur kapërcen një portë të madhe e gjitha në gur në Berat. Sepse sheh një gjindje që ti mbledh mendimet njëherazi pastaj ti rrokullis furishëm brenda vetes p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama