Rezultate te kerkimit per termin: +Berlin

Total: 8223
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.498Z

Muja në Berlin

Artisti kosovar Alban Muja sonte (e martë) do të mbajë një ligjëratë në Muzeun e Artit Amerikan në Berlin. Ai do të flasë për punimet e tij të prezantuara në këtë muze. Nga Alfred Beka më 27 shtator 2011 në ora 09:35 "Was ist ein Name" (Çka është një emër?) titullohet ligjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.681Z

Evakuohet konsullata amerikane në Berlin

BERLIN- Seksioni i vizave i misionit të Shteteve të Bashkuara në Berlin është evakuuar. Tre persona të konsullatës amerikane në rrethin Dahlme papritmas kanë patur problemem me frymëmarrjen. Ata kanë marrë ndihmën mjekësore. Sipas një zëdhënësi të policisë, cituar nga Der Spiegel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.718Z

Obama, pritje madhështore në Berlin

Kandidati demokrat për Shtëpinë e Bardhë, Barack Obama ka nisur sot nga Berlini, turneun e tij në Evropë në prag të zgjedhjeve presidenciale të nëntorit. Senatori demokrat u takua në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel, ministrin e Jashtëm Frank-Walter Steinmeier dhe kryetarin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.448Z

Berlin arrestohen dy persona

Forcat policore në Berlin kanë arrestuar dy persona të cilët dyshohen për planifikimin e një sulmi me bombë . Arrestimi vjen vetëm disa ditë përpara 10 vjetorit të sulmeve terroriste në New York, dhe dy javë para se Papa Benedikti XV

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.778Z

U kënaq në Berlin

Aktori kosovar, Blerim Destani thuhet se është argëtuar pa masë në Berlin. Aktori kohëve të fundit është parë atje edhe në shoqëri të disa vajzave, për të cilat thuhet se ka flirtuar, megjithatë të gjithë këto gjëra mbesin në kuadër të thashethemeve sepse aktori vazhdon të je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.684Z

Berlin, alarm fals, evakuohet ambasada amerikane

Gazeta ShqipEvakuohet zyra e seksionit të vizave të konsullatës amerikane në Berlin, pas një alarmi fals për një zarf të dyshimtë të mbërritur me postë. Pas mbërritjes së zarfit, tre persona janë ankuar se nuk ndiheshin mirë, çka ka bërë të lëshohet alarmi. Menjëherë kanë nd�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.457Z

Berlin, shpërthen një makinë, 1 i vdekur

Një rrugë në Berlin u bllokua plotësisht nga shpërthimi i një makine. Mendohet se bëhet fjalë për një sulm. Sipas mediave njeriu i cili ishte brenda makinës “Volkswagen Passat” ka mbetur i vdekur. Shpërthimi ndodhi ndërsa makina ishte duke ecur. Banorët dhe pronarët e obje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama