Rezultate te kerkimit per termin: +Besart +Mataj

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.113Z

Kukës, ndihma ekonomike, Mataj:Abuzime me skemën e përfituesve

KUKËS - Pas kontrolleve të ushtruar nga Shërbimi Rajonal Social, mbi trajtimin dhe shpërndarjen e ndihmës ekonomike për shtresat në nevojë, në qarkun e Kukësit kanë rezultuar mjaft abuzime nga ana e pushtetit vendor, lidhur me futjen në këto lista të personave që nuk e meritojnë kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.500Z

Familjet e varfëra në Kukës, shërbimi social: Kërkojmë mbështetje nga donatorët

Femijet ne nevoje ne qarkun e Kukesit do te kene mundesi qe edhe ata ti kalojne festat e fundvitit si gjithe bashkemoshataret e tjeredhe kjo fale nje iniciative nga ana e drejtuesve dhe punonjesve te sherbimit social, te cilet po shperndajne pako prane familjeve te cilat shenojne nivel te ulet ekono

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.688Z

FRESH, ironi me zgjedhjet e fundit në forumet drejtuese të PD-së

Drejtuesit e FRESH kanë ironizuar të zgjedhjet në forumet rinore të Partisë Demokratike, me anë të një statusi në Facebook. "Fushata Elektorale e Zgjedhjeve FRESSH 2012 - 6 vetë ishin në garë, 30 vetë pjesë e stafeve me secilin kandidat, 2200 delegatë dhe i gjithë FRESSH," - th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.499Z

Abuzonin me ndihmën ekonomikenga skema largohen 21 mijë familje

KUKES- Nga skema e ndihmës ekonomike në shkallë vendi janë larguar prej saj mbi 21 mijë familje, ndërkohë që 12 njësi vendore që kanë abuzuar me ndihmën ekonomike janë dërguar në Prokurori. Drejtoresha e përgjithshme e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.203Z

Emigrantët e mitur, Norman: Janë 400 fëmijë shqiptarë në Britani

Ambasadori i Britanisë së Madhe ka dhënë alarmin nga Kukësi për numrin në rritje të të miturve të pashoqëruar që ndodhen në shtetin që ai përfaqëson. Diplomati anglez ka pohuar se pjesa më e madhe e të miturve janë nga rajoni i Kukësit dhe duhet patjetër të riatdhesohen. Ambasa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.110Z

Nga Fatmira Hajdari, tek Agim Bendo: Pasuritë (të deklaruara) e frikshme të gjyqtarëve që mbyllën 21 Janarin dhe Gërdecin

Disa nga gjyqtarët që mbyllën 21 Janarin si dhe firmosën vendime qesharake për të akuzuarit për shpërthimin e Gërdecit, posedojnë pasuri të paluajtshme dhe llogari bankare, ndoshta edhe të pajustifikuara me të ardhurat e deklaruara. Treshja e gjykatësve Evjeni Sinoimeri, Ervin Metal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.914Z

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)

Zona e Dukagjinit ka pasur shumë vështirësi në publikimin e listave të veteranëve, pasi që ishte Daut Haradinaj, komandant i brigadës 131 “Jusuf Gërvalla” që kërkonte përfshirjen e të gjithë luftëtarëve t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama