Rezultate te kerkimit per termin: +Besmir +Aga

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.305Z

Dy tupanë për një sofër

Valltari Gëzim Alimehmeti do të performojë një recital në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. “Dy tupanë për një sofër”, është titulluar ky koncert në të cilin marrin pjesë shumë artistë nga vendi dhe Kosova. Në këtë recital do të marrin pjesë grupi i valleve dhe ork

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.297Z

Artistët nga Tirana dhe Prishtina së bashku në skenën e TKOB

Koncerti recital i valltarit Gëzim Alimehmeti Dy tupanë për një sofër, rrëmbeu duartrokitjet e publikut në sallën e TKOB. Një repertor i zgjedhur dhe me krijimtari nga të gjitha trevat shqiptare u prezantuan në koncertin e cili zgjati më shumë se një orë. Në këtë recital interpreto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.999Z

"Pershtypjet e nje sofre me tupane"

"Dy tupane per nje sofer", solli mbremjen e se martes ne skenen e Teatrit te Operes dhe Baletit nje bashkepunim te suksesshem mes Ansamblit te Kenges dhe Valleve Popullore dhe te ftuarve speciale nga Kosova, grupit "Corona", me drejtues Ylber Asllanin dhe kengetaret si Miranda Hashani, Violeta Kukaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.285Z

"Tamam si nje sofer"

"Dy tupane per nje sofer", solli mbremjen e djeshme ne skenen e Teatrit te Operes dhe Baletit nje bashkepunim te suksesshem mes Ansamblit te Kenges dhe Valleve Popullore dhe te ftuarve speciale nga Kosova, grupit "Corona", me drejtues Ylber Asllanin dhe kengetaret si Miranda Hashani, Violeta Kukaj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.717Z

Halili dhe Hajria, rikthehet në TKOB

Baleti i parë shqiptar Halili dhe Hajria u rikthye sot, në mbrëmje në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. E cilësuar si një nga veprat më të mira, dhe  më të rëndësishme për historinë e këtij institucioni, baleti rikthehet për dy netë në TKOB. Skena betejash masi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.056Z

Së shpejti premiera e Viktor Frankeshtain

“Frankenshtani”, lufta mes ekzistencës dhe mosekzistencës. Si do të përfundojë beteja mes dashurisë, jetës dhe vdekjes? Viktor Frankeshtain, i konsumuar nga pasioni i tij për shkencën sjell në jetë një krijesë të njohur për shumë prej nesh si krijesa e Frankenshtainit. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.853Z

Ilir Bokshi sjell Frankenshtain në Teatrin Kombëtar

Frankenshtain bazuar në veprën e Mary Shelley dhe i dramatizuar nga Tim Kelly, është produksioni më i fundit i Teatrit Kombëtar I cili rikthen si regjisor në Tiranë Ilir Bokshin, pas Edipit mbret që ngjiti në skenën e këtij teatri më 2013-tën. Vepra vjen si premierë në dt.13-14-15 Pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama