Rezultate te kerkimit per termin: +Biblioteks +Kombtare

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Xhaferaj: Gati Qendra e Kombëtare e Librit

90-vjetori i themelimit t Biblioteks Kombtare, si nj faz mes dixhitalizmit dhe krkimit t hapsirave pr librin dhe lexuesin, sht prcjell dje me premtimin se sht gati projekti pr krijimin e Qendrs Kombtare t Dixhitalizimit t Librit. Nj lajm q u dha dje nga ministri i Kulturs, n konf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

BKUK seminar dyditor

M 15-16 dhjetor 2009 n ambientet e Biblioteks Kombtare dhe Universitare t Kosovs do t mbahet seminari dyditor me temn Unifikimi i praktikave n Bibliotekat shkollore t Kosovs. Ky seminar q organizohet nga Biblioteka Kombtare dhe Universitare e Kosovs ka pr qllim unifikimin e menaxhimit dhe t praktik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Biblioteka Kombëtare mbush 90 vjet

M 10 korrik t vitit 1920 sht themeluar Biblioteka Kombtare si institucioni i par publik laik n vend. N kuadr t 90-vjetorit t themelimit Biblioteka Kombtare ka shpallur 90 ditt n vijim si dit feste t mbushura me ngjarje dhe aktivitete kushtuar letrave shqipe. Drejtori i Biblioteks Aurel Plasari u shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Biblioteka Kombëtare, kur lexonin bujarët shqiptarë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, e themeluar në korrikun e 1920-s, si institucion i parë shtetëror, publik e laik Kur dija pr shqiptart ka qen zotruese dhe pasioni pr librat sht par si shtje trashgimie!? Nse i referohemi zyrtarisht shtetit shqiptar, institucionet bibl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Biblioteka 65 vjeare

Megjithse Biblioteka Kombtare dhe Universitare e Kosovs n nj sondazh n nj ueb sajt t huaj sht futur n mesin e dhjet objekteve m t shmtuara, kjo nuk e pengoi drejtorin e saj q ta vlersoj lart punn q sht n kt bibliotek. N manifestimin pr shnimin e 65 vjetorit t themelimit t BKUK-s, i cili u mbajt t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Biblioteka Kombëtare, kalvar burokracie për studentët nga rrethet

Teksa po afrohet sezoni i provimeve, gjithnj e m shum studentt kan nevoj pr vende ku mund t sigurojn librat q u nevojiten. Boshllku i krijuar nga mungesa e bibliotekave n shkolla nuk duket se po plotsohet as nga Biblioteka Kombtare. Studentt nga rrethet e kan mjaft t vshtir pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

AMC dhuron një bibliotekë për nxënësit e Milotit

AMC n Ditn Ndrkombtare t Librit pr Fmij mundsoi eljen e biblioteks pr nxnsit e Milotit. Biblioteka e re, dhuruar nga AMC, do t prmbaj libra artistik pr lexim jashtshkollor, fjalor t gjuhs shqipe, fjalor enciklopedik dhe libra shkencor. Shumllojshmria e librave t ksaj biblioteke d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama