Rezultate te kerkimit per termin: +Bizet

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.556Z

Opera "Carmen" e Georges Bizet vjen premierë absolute në TOB

Opera botërore kanë zbritur këtë sezon në skenën teatrore. "Carmen", është opera e famshme e Georges Bizet, e cila vjen premierë absolute për publikun shqiptar, në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Janë pikërisht balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerd Vaso ata, që do të sj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.435Z

Quatuor Diotima, katër francezë vijnë në skenën shqiptare

Kuarteti francez i harqeve Quatuor Diotima", do të jetë nesër në mbrëmje në skenën e TKOB. Grupi do të ngjitet në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit me një koncert me muzikë bashkëkohore si dhe pjesë të ndryshme nga muzika klasike dhe romantike e kompozitorëve të njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.272Z

Enkelejda Shkoza sot ne skenen e Universitetit te Arteve

e Enjte 30 Tetor 20141311 pm Me pjese te zgjedhura nga Bizet Mozart e Verdi mexosopranoja me nje karriere te suksesshme ne skenat boterore Enkelejda Shkoza ngjitet ne skenen e Universitetit te Arteve Sot ne oren 1900 ne skenen e UA do te zhvillohet nje koncert i Filarmonise se T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.889Z

“Karmen” shfaqet për 5 ditë në TOB

TIRANë- Nga data 11 deri në 16 Prill, Teatri i Operas dhe Baletit, falë një bashkëpunimi me grupin e mirënjohur italian ‘Balleto del Sud’, do të shfaqin spektaklin “Karmen”, me koreografi të Fredi Francutit nën muzikën e Bizet, Albeniz, Chabrier, dhe Massenet. Disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.134Z

Tirane,“Carmen” sonte në Teatrin e Operas

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit shfaq në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill, ora 19:00, baletin "Carmen". Ky balet me 2 akte bazohet në tregimin e Prosper Merimee. Realizimi i baletit "Carmen" është një bashkëpunim ndërmjet Balletto del Sud të Leçes në Itali d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.711Z

Saimir Pirgu feston në Zvicër pavarësinë e Kosovës

Me rastin e përvjetorit të parë të Pavarësisë së Kosovës, do të zhvillohet në Tonhalle në Shën Gallen, më 6 shkurt, një mbrëmje gala e titulluar "The Best of Opera". Në program do të ketë pjesë nga Verdi, Puçini, Bellini, Donizetti, Massenet, Bizet, Offenbach, Jakova, De Curtis,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.446Z

Tirana feston Ditën Ndërkombëtare të Muzikës

Kompozitorë të njohur botërorë janë përzgjedhur si motiv për Ditën Ndërkombëtare të Muzikës. Teatri i Operës dhe Baletit ka bashkëpunuar me shoqatën "Artema", për të sjellë një koncert që përkon me dy ngjarje muzikore: dita e muzikës dhe njëvjetori i krijimit të "Cameratës"

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama