Rezultate te kerkimit per termin: +Bjorn +Borg

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.756Z

Triumfi i Nadal. Barazon rekordin me Borg

Rafael Nadal ka triumfuar në “Roland Garros” duke mundur në finale 3-1 me sete Roger Federer. Ky është titulli i gjashtë për tenistin spanjoll në turneun “Grand Slam” të Parisit, ndërsa ka barazuar rekordin e legjendës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.032Z

Rafael Nadal fiton Roland Garros per here te 7

Rafael Nadal ka bërë historinë e Roland Garros pas fitores për herë të shtatë të Grand Slam-it francez. Tenisti spanjoll mundi 3-1 (6-4, 6-3, 2-6 dhe 7-5) numrin 1 të botës Novak Djokovic duke arritur atë që nuk ka bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.803Z

Nadal fiton turneun French Open

Rafael Nadal rikthehet fitues në stilin e tij në French Open, duke mposhtur në finale suedezin, Robin Soderling, 6-4 6-2 6-4. Për spanjollin ky është triumfi i 5 në 6 vjet në turneun francez. 24 vjecari ka treguar të gjithëe potencialin e tij për të mundur suedzin e fuqishëm në 2 orë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.621Z

Nadal ne histori fiton per here te 9-te ne Roland Garros

Rafael Nadal vazhdon te thyeje rekorde ne tenisin boteror Kampioni spanjoll ka fituar per here te 9 na karrieren e tij turneun Grand Slame Roland Garros nga 10 finale ne total qe ai ka luajtur ne karrieren e tij Ky ishte triumfi i peste radhazi ne token e kuqe te Parisit per tenistin nga Majorka i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.867Z

Nadal do edhe Uimbëlldonin

Numri një i botës në tenisin për meshkuj dhe kampioni i freskët në turneun “Roland Garros”, Rafael Nadal ka udhëtuar drejt Londrës ku do të përgatitet për të fituar turneun tjetër prestigjoz Uimbëlldon. "Ky është një turne shumë i veçantë për mua. Ndjehem shumë i lumtur që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.525Z

Federer, ne Australia Open per 10-shen e madhe

Midis Roger Federer dhe titullit te 10-te te Grand Slam-it tashme gjendet Fernando Gonzales qe edhe ai ashtu sikurse dhe Federer ka dominuar ndeshjen e tij gjysmefinale kunder Haas. Fillimisht Federer poshteron Andy Roddick qe vetem nje jave perpara fillimit te Grand Slam-it te pare te vitit 2007 e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.173Z

Kualifikohen “big”-ët e tenisit

Numri një i botës në tenisin për meshkuj Rafael Nadal vazhdon rrugën drejt objektivit personal për të fituar titullin e tretë në më pak se një muaj, duke mundur lehtësisht në dy sete (6-1, 6-3) qipriotin Markos Bagdatis në raundin e dytë të turneut Madrid Masters. Spanjolli 24-vjeça

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama