Rezultate te kerkimit per termin: +Bland

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.554Z

SHBA, vdekja e 28-vjeçares, tjetër skandal për policinë

Një tjetër hije skandali ka përfshirë forcat e rendit në Shtetet e Bashkuara, ku një grua ka vdekur teksa mbahej nën kujdes nga policia në Teksas. Departamenti i policisë lokale ka deklaruar se 28-vjeçarja afro-amerikane Sandra Bland u vetëvra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.604Z

Ambasada e SHBA-së kërkon zbatimin e ligjit për Hoçën e Madhe

Përfaqësuesit e ambasadës së SHBA në Kosovë Tanya Urquieta, dhe Monica Bland, u pritën nga kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi. Në takimin u bisedua lidhur me zbatimin e projekteve të USAID-it në komunën e Rahovecit, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.904Z

Vdekja e Shattos-"aksidentale"

Zyrtarët në shtetin amerikan të Teksasit kanë dalë me përfundimin se vdekja e djaloshit të adoptuar rus, Max Shatto ishte aksidentale. Prokurori i Qarkut Bobby Bland tha se katër mjekë, të cilët shqyrtuan autopsinë e djalit, u pajtuan se v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.435Z

SHBA hetime per vetevrasjen e dyshimte te afro 8211 amerikanes

0 brbr SSSAbrASS brbrSandra Bland aktiviStja afro 8211 amerikane per te drejtat e njeriut u ndalua nga policia ne nje prej autostradave te Teksasit sepse nuk kishte sinjalizuar ndryshimin e korsise Pas nje debati me policin ajo arrestohet dhe tre dite me vone gjendeT ne qeli e mbytur nga nje qese p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.826Z

Spiuni që del nga mjegulla

Me një ekip mjaft të vlerësuar aktorësh, vjen një film kandidat për tri çmime Oskar dhe 45 çmime të tjera kinematografike. Gjatë viteve të vështira të Luftës së Ftohtë, një agjent spiunazhi i sapo dalë në pension i rikthehet detyrës me një mision shumë të veçantë. Të gjejë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.673Z

Teksas - Jo akuza për vdekjen e një fëmije rus

Prokurorët në Teksas nuk do të ngrenë akuza kundër prindërve të një djali tre-vjeçar rus të birësuar,  i cili vdiq në janar.   Prokurori i Qarkut Ector, Bobby Bland përmendi mungesën e provave dhe tha se vdekja e f&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.938Z

Perfect couple i Gent Bejkos, më i miri në 48 orë

Festivali “Tirana 48 Hour Film Project 2010”, shpall fituesit Mbrëmjen e së shtunës, në sallën e vogël të Teatrit Kombëtar u zhvillua nata finale e festivalit “Tirana 48 Hour Film Project 2010”. Juria e përbërë nga Robert Aliaj Dragot president i festivalit, Veton

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama