Rezultate te kerkimit per termin: +Blloqet

Total: 1225
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.580Z

Blloqet e naftes ne shitje

brbrShteti shqiptar ka hapur zyrtarisht procedurat per te shitur 7 blloqet e lira te naftes te cilat me pare kane qene ne pronesi te kompanise Albpetrol Me ane te ketij urdhri Ministri i Energjise Damian Gjiknuri detyron Agjencine e Burimeve Natyrore qe te publikoje ne faqen e saj zyrtare harten e z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.258Z

Gjumi i Bashës dhe puna e Veliajt në blloqet e banimit

Nga Eduard Zaloshnja Në bllokun ku banoj unë, banojnë disa deputetë të opozitës aktuale. Fill pasi u bë krybashkiak i Tiranës Lulzim Basha, banorët shpresuan se rrugicat e lagjes do të asfaltoheshin, meqë deputetët atëherë ishin në mazhorancë. Por ata u zhgënjyen vetëm rrugicë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.769Z

Kosovë, nëse blloqet politike stërhiqen, në vjeshtë zgjedhje të reja

Kosovë-Në rast se asnjëri nga blloqet politike nuk tërhiqet nga pozicionet aktuale, vendi mund ti drejtohet zgjedhjeve të reja të cilat do të mbaheshin në vjeshtë. Mediat kosovare thonë se derisa Gjykata Kushtetuese pritet ti japë përgjigje çështjes së mandatarit të qeverisë, zgjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.624Z

Samiti, Rama: Blloqet e lira të naftës në dispozicion të investitorëve

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në samitin "Albania Oil, Gas e Energy 2015": Më lejoni ta filloj duke përgëzuar të gjithë organizatorët e një aktiviteti kaq të pasur në pjesëmarrje dhe kaq të rëndësishëm për nga tematika, që lidhet me një sektor jetik për të ardhmen e vendit ton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.799Z

Raporti i KE-së: Shqipëria plotëson vetëm 1 nga 4 blloqet e Udhërrëfyesit

Shqipëria ka përmbushur plotësisht vetëm një nga katër blloqet e Udhërrëfyesit për liberalizimin e vizave. Në dy të tjera ajo vlerësohet se përgjithësisht objektivat janë arritur dhe në një tjetër se është përmbushur vetëm pjesa më e madhe e objektivave. Ky është përfundim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.260Z

Të gjitha blloqet e lira të naftës në detin shqiptar do të jepen me koncesion

Ministria e Energjisë dhe Industrisë do te nxjerrë thirrjen për 3 blloqe në Detin Adriatik, të cilat më parë administroheshin nga kompania Emanuelle Energy dhe dy të tjera në rajonin e Vlorës: Gorisht Kocul dhe Cakran Mollaj. Marrëveshjet Hidrokarbure do të bëhen në bazë të modeli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.940Z

Në 15 Tetor mbyllen aplikimet për kërkim nafte në Blloqet C, 5 dhe Panaja

TIRANE, 20 Gusht/ATSH/- Në datën 15 Tetor do të mbyllet dorëzimi i aplikimeve nga kompanitë e huaja, që kanë interes të hyjnë me kërkime për naftë dhe gaz në Blloqet C dhe 5 dhe në Panaja në qarkun e Vlorës. Pas zgjedhjes së fituesve, AKBN do të punojë për përgatitjen e Marrëv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama