Rezultate te kerkimit per termin: +Boboshtices

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.898Z

Hetim varreve te Boboshtices

/ / Hetimi nisi kryesisht pas disa incidenteve radhazi ne keto varreza ku fillimisht banoret akuzuan OMONIA-n e Korces se kishin betonuar varrezat e te pareve te tyre. Me pas te dielen e kaluar dhjetera shtetas te ardhur nga Greqia perfaqesues te OMONIA-s dhe Konsullates gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.115Z

Varret e Boboshtices sulmon OMONIA

/ / Per here te pare kreu i kesaj organizate Naum Disho pranon kryerjen e punimeve ne varreza por ai mohon qe te jene cenuar nepermjet ketyre punimeve eshtrat e te vdekurve mbi 200 vjet me pare ne keto varre. Nga ana tjeter Disho deklaron per here te pare publikisht se ne v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.413Z

Varret e Boboshtices futen ne loje Krimet e Renda

12/11/2010Do te identifikohen pergjegjesit e punimeve KORCE- Edhe pse deri me tani i pandehuri i vetem per dhunimin e varreve te fshatit Boboshtice ne rrethin e Korces rezulton te jete 44-vjecari Alqi Koroveshi nga fshati Polene i rrethit Korce mund te thuhet se hetimet kane vijuar me intensitet te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.584Z

Shtyhet gjyqi i Boboshtices

Shtyhet serish gjyqi per tre te akuzuarit e çështjes se dhunimit te varreve ne Boboshtice te Korçës. Edhe kësaj radhe, mungesa e te akuzuarit Alqi Koroveshi është bere shkak për shtyrjen e seancës deri me 23 mars. Gjyqtarja Aferdita Lika ka kërkuar thirrjen forcërisht te Koroveshit ne pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.240Z

Shoqata e Boboshtices Te prishet kryqi

/ / Kryetari i saj Sotir Dhamo i ben apel drejtesise te vendose ne menyre te paanshme ne te kundert banoret do ta kundershtojne ate. Z. Dhamo ju si banore te vjeter te Boboshtices cfare reagimi keni ne lidhje me skandalin e betonizimit dhe madje me nxjerrjen ne siperfaqe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.633Z

Dhunohen varret e Boboshtices

Pas publikimit te lajmit se ne fshatin Boboshtice gjate ndertimit te nje piedestali ne nder te ushtareve greke te vrare gjate luftes italo-greke banoret e zones kane denoncuar nje fakt te rende. Ata kane zbuluar se gjate ndertimit te ri pervec betonimit disa vare jane germuar dhe eshtrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.699Z

Eshtra mbi token e Boboshtices

/ / Per pasoje shirat e diteve te fundit kane nxjerre ne siperfaqe copa eshtrash te cilat jane te dukshme ne disa vende te kesaj varreze. Zbulimi i eshtrave ka ardhur jo vetem nga shirat por edhe nga punimet qe jane kryer per hedhjen e betonit duke i nxjerre ato me ne siper

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama