Rezultate te kerkimit per termin: +Bolonjs

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Tafaj: Diplomat tona njihen në Europë

Diplomat universitare q merren n Fakultetet tona jane njsoj me diplomat europiane. Ky vlersim vjen nga ministri i Arsimit Myqerem Tafaj, gjat takimit me student t Fakultetit t Ekonomis t Universitetit t Tirans, n uorkshopin me tem “Karta e Bolonjs dhe zbatimi i saj n Fakultetin e Ekonomis&rdqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.161Z

Tafaj: Universitetet private të rrisin cilësinë

Ministri i Arsimit, z. Myqerem Tafaj, krkoi dje nga universitetet private q t rrisin cilsin e tyre dhe t’u bashkngjiten atyre publike. Gjat fjals s mbajtur n nj konferenc shkencore t organizuar nga Universiteti i Tirans, pr her t par nj ministr i Arsimit n vend krkoi nga universitet priva

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.860Z

Reforma, barazi universiteteve private dhe publike

Përfundojnë konferencat për sistemin e Bolonjës Reforma e re q po glon n mjediset e Ministris s Arsimit dhe t Shkencs duket se do t ket qllim parsor vendosjen n pozita t barabarta t dy sistemeve aktuale t arsimit t lart, at publik dhe at privat, duke krijuar nj sistem unik t a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

PS: Universitetet n Kriz

Partia Socialiste, duke marr shkas nga nisja e vitit t ri akademik t shkollave t larta, ka reaguar pr kushtet e vshtira t universiteteve n t gjith vendin. Kryetarja e Komisionit t Edukimit pran Asambles Kombtare, Ledi Shamku tha se Universitetet po shndrrohen n uzina me tre turne duke prodhuar pr vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.589Z

Ulja e avionit në Bratislavë, nisin hetimet

Drejtoria e Prgjithshme e Aviacionit Civil ka ngritur nj grup pune pr hetimin e ngjarjes s djeshme ku avioni i kompanis Albania Airlines ndryshoi kursin e fluturimit nga Rinasi pr n Bolonja, duke u ulur pr arsye ende t paqarta n Bratislav t Sllovenis. 110 pasagjer u gjenden n kt vend pa u paralajmru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Studentët e UT-së, tri lëndë për përmirësim çdo vit

Universiteti i Tiranës publikon të plotë rregulloren. Studentët, më shumë mundësi për të përfituar Universiteti i Tirans kadje publike rregulloren e miratuar nj jav m par, e cila, sipas rektoratit t UT-s, sht “e para e prpiluar trsisht n frymn e Bolonjs, jo vetm pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Të diplomuarit, ende pa shtojcë diplome

Ndonëse çdo universitet është i detyruar që të ofrojë shtojcën e diplomës së bashku me diplomat, ende ato nuk janë dhënë. Të gjitha detajet e suplementit të diplomës T gjith studentt q kan prfunduar vitin e kaluar studimet e larta, do t duhet t ishin pajisur me nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama