Rezultate te kerkimit per termin: +Borussia +Dortmund

Total: 1210
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.500Z

Borussia Dortmund shpallet kampion

Nga Express më 30 prill 2011 në ora 18:51 Dy xhiro pa përfunduar kampionati në Bundesligë, Borussia Dortmund e ka siguruar matematikisht titullin e kampionit të Gjermanisë, pasi të shtunën e mposhti me rezultat 2:0 Nurnbergun, derisa përcjellësi i parë i saj, Bayer Leverkusen gaboi, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.706Z

Borussia Dortmund blen Marco Reus

Marco Reus, sulmuesi i Borussia Monchengladbach dhe kombëtares gjermane, do të luajë me Borussia Dortmund në sezonin e ardhshëm. Lajmin e ka bërë të ditur klubi aktual i lojtarit të ri. “I bëmë një ofertë lojtarit q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.548Z

Bundesliga Borussia Dortmund shpallet kampion

Borussia Dortmund është shpallur ekipi kampion në Bundesligën gjermane pas fitores së sotme 2-0 ndaj Nurenbergut në Westfalen Stadion dhe pas humbjes së Bayer Leverkusen 0-2 ndaj Koln. Lucas Barrios dhe Robert Lewandowski shënuan në pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.849Z

Rummenigge Respekt per Borussia Dortmund

Karl-Heinz Rummenigge, presidenti i Bayern Munchen, nuk dëshiron që rivaliteti mes ekipit të tij dhe Borussia Dortmundit të arrijë në nivelet e rivalitetit mes Real Madridit dhe Barcelonës. Ish-futbollisti gjerman u shpreh se skuadrat spanjolle kanë h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.315Z

Bundesliga Borussia Dortmund thellon diferencen

Borussia Dortmundit ka thelluar ne dhjete pike diferencen ne krye te renditjes te kampionatit gjerman pas fitores 0-2 ne fushen e Nuremburg. Nje tjeter hap i rendesishem drejt titullit kampion per skuadren e drejtuar nga Jurgen Klop e cila ka perfituar edhe nga humbja e ndjekesve me te afert te Main

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.823Z

Nuri Sahin rikthim tek Borussia Dortmund

Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar të premten nga gazeta gjermane ‘Bild’ se klubi kampion në fuqi i Bundesligës po kërkon rikthimin e Nuri Sahin, aktualisht lojtar i Real Madrid. “N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.832Z

Bundesliga Schalke perballe Borussia Dortmund

Schalke–Borussia Dortmund është ndeshja kryesore e javës së 25-të të Bundesligës. Në “Veltins-Arena” të Gelsenkirchen luhet derbi i shumëpritur i Ruhr. Sfidë që spikat edhe për rivalitetin më të madh futbol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama