Rezultate te kerkimit per termin: +Boshi

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.900Z

Prodhuesit e bukës: Proteinat nuk janë problemi i vetëm, Unioni veproi si monopol

TIRANE – Vendimi i fundit i Ministrisë së Bujqësisë ka futur në konfuzion prodhuesit e bukës dhe të miellit. Pëllumb Boshi, prodhues buke prej vitesh, thotë se problem nuk janë vetëm proteinat tek buka, por ka një sërë kompo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.141Z

Buka rrezik për konsumatorin, furrat informale jashtë kushteve

TIRANE-Produkti ushqimor që nuk mungon kurrë në tryezat tona përbën rrezik shëndeti. Mjaft furra buke buke abuzojnë me produktin e tyre duke shkaktuar dëme në shëndetin e konsumatorëve. Sipas një prej prodhuesve më të vjetër, Pëllumb Boshit, shumë furra të palicensuara prodhojnë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.859Z

Energjia, gati rritja e çmimit të bukës

Rritja e energjisë ka bërë që kjo të ndikojë edhe në koston e prodhimit të bukës. Pronari i një prej furrave në Tiranë Pëllumb Boshi ka deklaruar se fatura e këtij muaji ka ardhur me rreth 15 përqind më tepër fakt që mund të çoj në rritjen e çmimit të bukës. Pavarësisht s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.468Z

"Njerëz në fokus", ekspertët: Ja si mund ta dalloni cilësinë e bukës!

TIRANË- Në emisionin “Njerëz në Fokus”, të gazetares Ola Bruko në News 24 u trajtua sot një problem shumë shqetësues siç është ai i cilësisë së bukës. Cilësia e bukës ndryshon nga veriu në jug, ndërkohë që zonat veriore dhe verilindore konsumojnë bukë më cilësor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.390Z

Berisha: Vepra, alternativa ime. Boshi, ajo e Ramës

Pas përfundimit të vizitës në Maqedoni, për 100-vjetorin e Kongresit të Manastirit, Kryeministri Sali Berisha ka vijuar ditën e diel turin e tij “Shqipëria po ndryshon” në rrethin e Pogradecit. Kryeministri ka inauguruar përfundimin e disa veprave publike, por njëkohësisht ka bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.696Z

Itali, shqiptari vrau ish-gruan metë dashurin, gjyqi nis nga e para

ITALI- Për avokatët që mbrojnë sipërmarrësin Burhan Kapllani, i akuzuar për vrasjen e dyfishtë të ish-gruas dhe shokut të saj të ri, gjyqi ndaj tij jo vetëm që ka bërë hapa mbrapa, por është përsëri në pikën e fillimit.Kapllani, sipërmarrësi 48-vjeçar shqiptar, janarin e shku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.600Z

Bashkepunimi mes Teatrit kombetar te Shqiperise dhe Kosoves

Edhe pse jemi ne ditët e para te vitit, korridoret e Teatrit Kombëtar gumëzhijnë më shumë se kurrë ndonjëherë. Aktorët e rinj janë duke plotësuar formularët për  me shpresën  për të prekur skenën e Te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama