Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnj

Total: 2349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.742Z

Formacionet zyrtare: Belgjikë – Bosnjë, Itali - Maltë

Ndeshjet ndërkombëtare kualifikuese për Euro 2016, kthehen, Belgjika do të pres Bosnjën, ndërsa Italia luan me Maltën. Më poshtë i gjeni formacionet zyrtare. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Belgjikë - Bosnjë Belgjikë: C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.962Z

Presidenti Nikolliq e anuloi vizitën në Bosnjë

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, sot e ka anuluar vizitën e tij në Bosnjë, pasi një anëtar i presidencës tripalëshe të Bosnjë Hercegovinës, e kundërshtoi udhtëimin e tij, për shkak të arrestimit të ish-komandant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.579Z

Ish-myftiu i Bosnjës kandidon për president

BOSNJË-Ish-myftiu në Bosnjë Herzegovinë, Mustafa Ceriç ka njoftuar se do të kandidojë për ulësen boshnjake, në presidencën tre paleshe. Ish-myftiu i Bosnjës ka thënë se do të kandidojë si i pavarur në zgjedhjet pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.140Z

Prokuroria e Bosnjës kërkon ekstradimin e Naser Kelmendit

SARAJEVE - Prokuroria e Bosnjë Hercegovinës bëri të ditur se do të kërkojë ekstradimin e të kërkuarit Naser Kelmendi, i cili është arrestuar në Kosovë. Bosnjë Hercegovina do ta kërkojë ekstradimin e Kelmendit në kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.443Z

Vijojnë protestat antiqeveritare në Bosnjë

BOSNJE - Ditën e sotme, në disa qytete të Bosnjës e Hercegovinës po mbahen protesta. Në Sarajevë, qytetarët janë mbledhur para Presidencës së Bosnjës. Përveç kërkesave që kanë të bëjnë me përmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.992Z

Bosnjë Hercegovina pranon vulat doganore të Kosovës

PRISHTINË- Ministria e Tregtisë dhe Industrisë e Kosovës është njoftuar zyrtarisht nga Qeveria e Bosnjë e Hercegovinës për vendimin e përbashkët të Këshillit Ministror dhe Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.266Z

Presidenti palestinez sot në Bosnjë Hercegovinë

SARAJEVE- Presidenti palestinez, Mahmud Abaz, pritet të mbërrijë sot për një vizitë zyrtare në Bosnjë e Hercegovinë.Ai gjatë kësaj vizite, do të ketë takime në presidencë dhe do të takohet me ministrin e jashtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama