Rezultate te kerkimit per termin: +Bosnje +Hercegovinn

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Euro 2012, e nisim në Rumani, Franca vitin tjetër

Shqipria do ta nis n Rumani fushatn kualifiuese n Euro 2012. Kjo u vendos n Luksemburg ku u prcaktua dhe kalendari i Kuqezinjve. Rumunt do na presin m 4 shtator t ktij viti dhe po me ta do t mbyllim m 12 tetor t 2011 n Tiran. Luksemburgu dhe Bosnje Hercegovina do t vij m pas t luajn n Shqipri. Tifoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Aguilar: Të përshpejtohet procesi i heqjes së vizave me Shqipërinë dhe Bosnjen

Kryetari i Komitetit pr Lirit Civile, Drejtsin dhe Punt e Brendshme n Parlamentin Europian, Huan Fernando Lopez Aguilar, i ka krkuar Presidencs belge t Bashkimit Europian q t prshpejtoj heqjen e vizave me Shqiprin dhe Bosnje – Hercegovinn. Prmes nj letre, ai u krkon ministrave t Brendshm dhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.294Z

2009, në Shqipëri u përmirësua cilësia e jetesës

Cilsia e jetess n Shqipri sht prmirsuar ndjeshm gjat vitit t fundit. Nj studim i organizats prestigjioze mbi cilsin e jetess n vende t ndryshme t bots International Living, e rendit SHqiprin n vendin e 65 nga 194 vendet e prfshira n indeks me 63 pik. Thn ndryshe, cilsia e jetess sht prmirsuar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.588Z

12 Ministra të Jashtëm të BE: Vendimi për vizat të merret në Qershor

Samiti Ministerial i Bashkimit Europian q do t mbahet m 2 qershor n Sarajev duhet t jet trampolin e Shqipris dhe Bosnjs pr liberalizimin e vizave. sht ky mesazhi i Ministrave t Jashtm t Italis dhe Sllovenis Franko Fratini dhe Samuel Zhbogar e mbshtetur edhe nga 10 homolog t tyre europian, i drguar P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Heqja e vizave nuk do të rrisë emigracionin

E ndrsa n Bruksel ka nisur t shqyrtohet raporti i ekspertve pr liberalizimin e vizave me Shqiprin dhe Bosnje – Hercegovinn, n Tiran, ministri i Brendshm Lulzim Basha, deklaron se vendi yn sht i pari vend jo-antar i BE q nnshkroi marrveshjet e ripranimit dhe zbaton me prpikmri, protokollet me d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.314Z

Utopi individuale nga Mostari në Tiranë

Instituti i Artit Kontemporan (TICA) n bashkpunim me galerin “Zeta”, sjellin n Tiran ekspozitn e artistes nga Sarajeva, Lala Rascic. far pritet t prezantohet, sht e kuruar nn titullin “Utopit individuale”, e bazuar n nj ngjarje t vrtet, e cila ka ndodhur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Meta, në Ankona me ftesë të Frattinit

Me ftes t ministrit t Jashtm italian z. Franco Frattini, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Takimin e Ministrave t Punve t Jashtme t Nisms Adriatiko-Joniane, t zhvilluar n qytetin e Ankons, Itali. N kt ministerial, i cili shnoi edhe prfundim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama