Rezultate te kerkimit per termin: +Bosque

Total: 483
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.605Z

Del Bosque rinovon me Spanjën

Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur ta qetësojë selektorin Vicente del Bosque. Presidenti i kësaj federate (RFEF), Angel Maria Villar, ka bërë të ditur vazhdimin e kontratës për dy vjet të tjera për pasardhësin e Luis Aragones në bankinën e “Furie Rosse”. “Del Bosque mbet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.053Z

Del Bosque mbetet me Spanjën

Nga Express më 17 shtator 2011 në ora 19:21 Selektori i Spanjës, Vicente del Bosque, i tha të përditshmes sportive spanjolle AS të shtunën se do të preferonte të mbetej në detyrën aktuale në vend se të angazhohet në ndonjë shtet të huaj. “Jam i lumtur me Federatën (RFEF) d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.393Z

Del Bosque përgëzon lojtarët

Trajneri i Spanjës, Vicente del Bosque, pasi shkroi historinë me ekipin kombëtar spanjoll, ka përgëzuar lojtarët për paraqitjen që sipas tij ishte 'fenomenale'. "Ishte një ndeshje e jashtëzakonshme. Më duhet të përgëzoj të gjithë lojtarët të cilët kanë qenë të saktë në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.428Z

Del Bosque rrugetimi vazhdon

E ardhmja e Spanjes do te jete me Vicente del Bosque ne stol Trajneri qe e drejtoi La Rojan drejt suksesit ne Boterorin 2010 dhe me pas ne Europianin 2012 do te qendroje per te permbushur kontraten deri ne vitin 2016 dhe nderkohe do te jete arkitekti i rigjenerimit te nje skuadre kampioneshbr br L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.569Z

Del Bosque Kam rinovuar me Spanjen

Vicente Del Bosque ka konfirmuar para ndeshjes miqësore që Spanja do të luajë ndaj Guinesë Ekuatoriale se ka rinovuar kontratën me kombëtaren iberike. “Mund të konfirmoj se kam firmosur me kombëtaren spanjolle deri në vitin 2016”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.929Z

Del Bosque mbetet edhe pas Botërorit

Vicente del Bosque do të vazhdojë punën si trajner i Spanjës, pavarësisht se si kampionët e Evropës do të kalojnë në Botëror, ka thënë presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës, Angel Maria Villar. Villar ka thënë që Del Bosque do të vazhdojë punën, pavarësisht asaj q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.465Z

Del Bosque: Messi është unik

Përzgjedhësi i Spanjës, Vicente Del Bosque, ka lavdëruar yllin e Argjentinës, Lionel Messi, duke thënë se ai është numri një në botë dhe ka këshilluar Maradonan ta shikojë atë si sytë e tij. "Leo është më i miri në botë. Ai është lojtar unik dhe duket se ai po luan sikurs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama