Rezultate te kerkimit per termin: +Botuesve

Total: 1071
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.035Z

Bici në konferencën e botuesve

Kryetari i Unionit të Botuesve të Kosovës, Behxhet Bici, do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare “Botuesit sot”, që mbahet në Zagreb, me 30 janar deri më 1 shkurt 2012. Në këtë konferencë do të trajtohen çështjet e perspektivës, vështirësive, kornizave ligjore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.712Z

Hajri edhe politik i botuesve

05/02/2005  Botuesit po ia shikojnë hajrin bashkimit në një shoqatë. Përpos mbrojtjes së njëri-tjetrit, kokat e shoqatës mblidhen dhe për favore nga politika. Kështu dje është kryer një takim i veçantë midis Kryeministrit Fatos Nano dhe disa nga përfaqësuesve të shoqatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.642Z

Shoqatat e botuesve, debat për Panairin e Librit

Më shumë se një muaj përpara fillimit të Panairit të 14-të të librit, që do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve nga data 9 deri më datë 13 nëntor, Shoqëria e Librit Shqip ka dalë ditën e djeshme në një konferencë për shtyp, duke thënë se drejtimi që po merr zhvillimi i pan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.025Z

Fatmir Toçi: Do bëjmë publike listën e botuesve piratë

16/03/2005  Akuza e botuesve të “Korbit”, se është piratuar libri për fëmijë “Pipi çorapegjata”, shkruar nga Astrid Lindgrenit, prej dy botuesve të tjerë ka vënë në lëvizje dhe Shoqatën e Botuesve. Për këtë rast, kryetari i saj, Fatmir Toçi, thotë se janë duke v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.185Z

Qafe Thane, pengohet hyrja e botuesve shqiptare

Nuk rreshtin incidentet me shqiptaret ne Maqedoni. Se fundi, botuesit shqiptare jane bllokuar per me shume se 24 ore ne piken e kalimit kufitar ne Qafe Thane. Autoritetet maqedonase kane bllokuar librat shqip te destinuar per ne Panairin e Librit ne Tetove dhe kane lejuar kalimin e tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.962Z

S’ka panair të Unionit të Botuesve

Edhe pse ishte planifikuar që të mbahet mes datave 2 dhe 7 të maj, tani del se sivjet nuk do të mbahet fare panairi i librit, i organizuar nga Unioni i Botuesve të Kosovës. “Definitivisht nuk do ta mbajmë panairin”, deklaron udhëheqësi i Unionit, Behxhet Bici, i cikli është edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.368Z

Ankimi i botuesve 80 milione leke qira per Panairin e Librit te Kongreset

/ / Ngjarja me e madhe e librit ne Shqiperi vjen kete vit me moton Te ndricojme mendjet e reja. Hapet sot edicioni i 13-te i Panairit Mbarekombetar te Librit Tirana 2010 i cili do te jete i hapur deri ne daten 15 nentor ne Pallatin e Kongreseve. Rreth 80 shtepi botuese shqi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama