Rezultate te kerkimit per termin: +Braktisja

Total: 1581
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.402Z

Problem braktisja e arsimit në Shqipëri

Braktisja e shkolles vazhdon te mbetet nje problem ne vendin tone, kryesisht ne sistemin e detyruar 9-vjecar. Kjo deklarate vjen nga zv. ministri i Arsimit Halit Shamata, i cili tha se per arsye ekonomike apo emigrimi, familjaret i terheqin femijet nga bankat e shkolles. Megjithse shifra qe ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.303Z

Vazhdon braktisja e shkollave

Per here pare pas shume vitesh pohohet zyrtarisht se braktisja shkollore eshte ne shifren 1.9 per qind. Dhe sipas drejtuesve te larte te arsimit, shkaqet jane teresisht sociale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.709Z

Braktisja e 180 turistëve, shoqërohet e dyshuara

Gazeta ShqipTiranë – Braktisja e 180 turistëve shqiptarë në Sharm el Sheik të Egjiptit ka bërë që policia e kryeqytetit të nisë hetimet mbi këtë rast. Në një komunikatë për mediat, zëdhënësja e policisë së Tiranës, Alma Katragjini, ka deklaruar se është shoqëruar dhe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.409Z

FOTOT/ Braktisja e një hoteli të përndjekur nga fantazmat

Dikur ky hotel me 14- kate ishte një simbol i zhvillimit në Teksas. Por prej vitesh, Baker Hotel është në gjendje të mjeruar. Hajdutët e kanë zhveshur atë nga gjithçka e çmuar, ndërkohë që banorët shpresojnë se një ditë ai do rikthehet në shkëlqimin e dikurshëm. Hoteli u mbyl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.189Z

Kur braktisja e prindërve, dënohej nga ligji...

Autori i Lajmit: Denisa Kona“Atomizimi i shoqërisë shqiptare”, (një term i huazuar nga Prof. Dr. Zyhdi Dervishi), është shoqëruar me një varg problemesh, që e kanë bërë më të vështirë jetesën për grupe të caktuara shoqërore, sidomos për të moshuarit që jetojnë vetëm, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.094Z

Braktisja e shkollës, shifrat raportohen 2,5 herë më pak

Përplasje shifrash për braktisjen e arsimit të detyruar. Zyrtarisht, Ministria e Arsimit raporton se vitin shkollor që është mbyllur, 1 621 fëmijë në të gjithë vendin nuk e ndoqën mësimin, ose 0.26% e gjithë nxënësve. Përfaqësuesit e Federatës së Arsimit japin të tjera shifra. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.754Z

Arben Ristani: Braktisja e KQZ-së nga opozita, vepër penale

Ish-kreu i shumëdiskutuar i KQZ-së, Arben Ristani, shprehet se braktisja e KQZ-së nga anëtarët e propozuar nga ana e opozitës, është vepër penale. Kjo gjendje është, në fakt, e patolerueshme, madje për mendimin tim, moskryerja e detyrës ligjore dhe kushtetuese nga kush

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama