Rezultate te kerkimit per termin: +Brendsh

Total: 8978
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.308Z

Administrata, Berisha e Bode: Auditi i Brendshëm, kontroll transparent financave

TIRANE-Auditi i Brendshëm në kuadër të Kontrollit të Brendshëm dhe Menaxhimit Financiar Publik do të implementohet së shpejti për t’u zbatuar në administratë. Nën drejtimin e Kryeministrit Berisha u zhvillua sot mbledhja e Komitetit N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.549Z

Korrupsioni, FIFA nis hetim te brendshëm

FIFA ka njoftuar hapjen e një hetimi të brendshëm, rreth akuzave për korrupsion, të ngritura ndaj drejtuesve të konfederatës botërore të futbollit. Hetimi, i cili udhëhiqet nga avokatë të jashtëm nga organizata, shkon paralelisht me at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.791Z

Bullgari, jep dorëheqjen ministri i Brendshëm, Vesselin Vutchkov

Ministri i Brendshëm bullgar, Vesselin Vutchkov dha sot dorëheqjen pas një mosmarrëveshjeje me kryeministrin, Boiko Borissov, për emërimin e zyrtarëve të lartë të shërbimeve të sigurisë. Zëvendës/kryeministrja Roumiana Batchv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.731Z

Ministri i Brendshëm: Romët të dëbohen nga Franca

Ministri i Brendshëm francez, Manyel Vals, është shprehur se mbron thirrjen për dëbimin e romëve nga Franca. Ai tha se një numër shumë i vogël i komunitetit rom mund të integrohen në shoqërinë franceze dhe se pjesa më e madhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.992Z

Dënohet zëvendësministri i brendshëm i Gjeorgjisë

 Zëvendësministri i brendshëm i Gjeorgjisë, Gela Khvedelidze, është dënuar me kusht për një periudhë një vjeqare. Gjykata në Tbilisi e ka gjetur atë fajtor për veprën penale të shkeljes së të drejtave t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.919Z

Presidenti dekreton Nishanin si Ministër të Brendshëm

TIRANE-Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka miratuar sot dy dekrete, shkarkimin e Bujar Nishanit nga posti i Ministrit të Drejtësisë dhe më pas ka dekretuar emërimin e tij si Ministër të Brendshëm. Dekretimi u bë pas propozimit të Kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.954Z

Itali, arrestohet ish-ministri i Brendshëm, Claudio Scajola

ITALI– Ish-ministri Claudio Scajola u arrestua sot nga hetuesit e DIA-s (Direzione Investigative Antimafia – Drejtoria investigative antimafia), në një hotel të njohur të kryeqytetit, Romë. Scajola ka qenë ministër i Brendshëm i Italisë gjat&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama