Rezultate te kerkimit per termin: +Brezi +Ali

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.693Z

Krasniqi: Ali Ahmeti ishte artist i përkushtuar

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjen Ahmeti, me rastin e vdekjes së aktorit të mirënjohur Ali Ahmeti.“Me keqardhje dhe pikëllim e morëm lajmin për vdekjen e familjarit Tuaj, artistit të njohur dhe shumë popullor, do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.420Z

Ekspozitë për nder të poetit Ali Podrimja

Humbja e poetit të madh kosovar Ali Podrimja është nderuar me një ekspozitë të hapur në ambjentet e Bibliotekës kombëtare duke përmbledhur pjesën më të madhe të krijimtarisë së tij me rreth 70 tituj kryesisht me poezi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.657Z

Dyshja e endrrave Bekham- Muhamed Ali

Janë dy prej sportistëve më popullorë të brezave të tyre. Legjenda e boksit, 70-vjeçari Muhamed Ali dhe ylli anglez I futbollit devid Bekham janë bashkuar për të prezantuar një çmim të ri prestigjoz. Së bashku ata kanë pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.533Z

Ali Aliu: Veprimtari të tilla, ogur i mirë për librin

Akademiku Ali Aliu ka qenë i ftuar special i Panairit të Librit "Ulqini ‘09", i cili ka mbërritur në edicionin e nëntë të tij. Njohës i mirë dhe lëvrues i kritikës shqiptare, eseist dhe përkthyes, Ali Aliu u cilësua në takimin promovues të veprës së tij, si një nga njerëzit më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.918Z

Greqi kerkime per thesarin e Ali Pashe Tepelenes

Prej mengjesit te se enjtes ka filluar ne nje fshat te Trikales ne Greqi operacioni i kerkimit te thesarit aq te shumeperfolur te Ali Pashe Tepelenes. Ka me shume se dy muaj qe banoret e fshatit Vasiliki te Trikales350 km ne veri te Athines jane vendosur ne qender te vemendjes se medi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.036Z

Thesari i Ali Pashe Tepelenes

Ndodhemi ne fshatin Vasiliki te Trikalas rreth 350 kilometer ne veriperendim te Athines prane shkembinjve te famshem te Meteoras. Ka dy dite qe nje 65 vjecar grekoaustralian ka filluar germimet me lejen e organeve greke per te zbuluar ne baze te miteve qe jane trasheguar brez pas brezi th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.195Z

Si dje dhe sot, me Ali Aliun

Promovohet vepra e Akademikut Ali Aliu, ne kuader te diteve te Panarit "Ulqin 2009" - Nga Ulqini, Flora Nikolla Akademiku Ali Aliu, nje figure emblematike ne letrat shqipe, simbol i bashkeveprimit ne te gjithe hapesiren mbareshqiptare, nuk kishte si t'i mungonte diteve te panairit te librit "Ulqin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama