Rezultate te kerkimit per termin: +British +Petroleum

Total: 231
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.619Z

SHBA çon “British Petroleum” në gjyq

Presidenti amerikan, Barak Obama tha dje se ndjen përgjegjësi për zgjidhjen sa më të shpejtë të çështjes së ndotjes katastrofike që iu bë bregdetit amerikan nga nafta e kompanisë “British Petroleum”. Deklarata e tij u bë pasi lexoi shqetësimin në sytë e vajzës së tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.796Z

British Petroleum padit qeverinë amerikane

British Petroleum ka paditur Qeverinë amerikane pas vendimit të saj për të përjashtuar gjigantin e naftës nga nënshkrimi i kontratave të reja federale. Kompania britanike është shpallur fajtore për derdhjen e naftës në Gjirin e Meksikës, në vitin 2010. BP thotë se kërkon vendim g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.129Z

SHBA, akuza të reja ndaj "British Petroleum"

Uashingtoni ka hedhur akuza të reja ndaj kompanisë së naftës “British Petroleum”. Në një video shfaqen pamjet e naftës që nuk hiqet nga oqeani, por varroset poshtë rërës. Videoja, i xhiruar nga një gazetar i Nju Orlins, është transmetuar në Youtube dhe më pas nga të gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.660Z

Kompania britanike e shpimit te naftes British Petroleum ka rinisur punen

Kompania britanike e shpimit të naftës, “British Petroleum” ka rinisur punën. Kjo falë një marrëveshje me autoritetet amerikane. Lajmin e ka bërë të ditur e përditshmja “Sunday Times”. Sipas kësaj gazete, mësohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.604Z

British Petroleum kalon ne dore te ruseve

Gjigantët britanikë të naftës dhe bazit, “British Petroleum”, njoftuan ditën e hënë për një akord për shitjen e 50% të aksioneve të tyre tek gjigantët rusë të “Rosneft”-it. Marrëveshja u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.048Z

SHBA British Petroleum humb serish

Një gjykatë federale amerikane ka hedhur poshtë përpjekjet e kompanisë së naftës “BP”, për të ndërprerë pagesat në lidhje me dëmet e shkaktuara nga derdhja e naftës në platformën Deepwater Horizon.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.639Z

Gazsjellësi TAP, British Petroleum nxit Shqipërinë, Greqinë dhe Italinë të nënshkruajnë memorandumin final

24-01-2013 / Gazeta 55 British Petroleum, aksionari më i madh i konsorciumit Shah Deniz, vlerëson marrëveshjen ndërqeveritare mes Shqipërisë, Italisë dhe Greqisë si dhe inkurajon për konkludimin e marrëveshjeve në kohë për realiz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama