Rezultate te kerkimit per termin: +Brooking +Institute

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.971Z

Nje tallje me zgjerimin*

Kur udheheqesit e NATO-s u takuan javen e kaluar ne Bukuresht, ata paten mospajtime te thella mbi ate nese Ukraines dhe Gjeorgjise duhet ti ofrohej nje mundesi per t'iu bashkuar Aleances. Me kete proces ata i shkaktuan nje dem te tmerrshem gjithe politikes se zgjerimit. Zgjerimi ka qene ne zemer te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama