Rezultate te kerkimit per termin: +Bruksel

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.496Z

Arrestime në Bruksel

Policia belge ka arrestuar 16 persona gjatë bastisjeve anti-terrorizëm, megjithatë i dyshuari i sulmeve të Parisir Salah Abdeslam mbetet ende në liri. Vetë m në ditë n e diel janë kryer rreth 22 bastisje në pë r Bruksel dhe Charleroi, tha prokurori belg Eric Van Der Sypt, transmeton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.760Z

Bruksel: Thaçitakon KetrinEshton

BRUKSEL- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit të tij në Bruksel pritet të takohet me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Ketrin Eshton, dhe me zyrtarë të lartë të Belgjikës, vend ky që së shpejti do të marrë presidencën e radhës së Bashkimit Evropian. Nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.469Z

Bruksel, Dita e dytë e bisedave teknike në Bruksel

BRUKSEL-Vazhdojnë sot në Bruksel bisedimet teknike mes Prishtinës dhe Beogradit për zbatimin e marrëveshjes së normalizimit të raporteve mes dy vendeve. Zyra e Baroneshës Catherine Ashton nuk ka dhënë detaje se në çfarë formati do t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.661Z

Në Bruksel “White Wedding”

Problemi, i cili ende po shqetëson vendin tonë, po vihet në pah edhe nëpërmes artit. Disa artistë e kanë shtruar këtë problem nëpërmjet artit të tyre. Me datë 17 shkurt, në ditën e përvjetorit të pavarësisë, u hap ekspozita në Prishtinë, në Galerinë e Ministrisë së Kulturës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.320Z

Jahjaga mberrin ne Bruksel

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sëbashku me delegacionin që e shoqëron ka mbërritur në Bruksel ku gjatë ditës së mërkurë pritet të zhvillojë disa takime zyrtare. Jahjaga nis takimet në selinë e Këshillit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.524Z

Rama në Bruksel

Tiranë - Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Bruksel në kuadër të procesit të Berlinit. Gjatë takimeve atje, kreu i qeverisë shqiptare do të diskutojë për investimet që do të bëhen në Ballkan në kuadër të nismë "Western Balkan`s 6", e iniciuar nga Gjerma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.563Z

Bruksel, gjendete masakruargazetarja bullgare

BRUKSEL-Një gazetare bullgare ështe gjetur e vdekur, në apartamentin e saj në Bruksel ndërsa dyshohet se vrasësi është burri i saj nga Kuba. Sipas mediave bullgare, 29 vjeçarja u gjet e masakruar, pasi ishte therur me shume se 20 here. Autoritetet e kane idenitifikuar gazetaren si Ana Paras

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama