Rezultate te kerkimit per termin: +Bujar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.481Z

Bujar Nishani, presidenti aksidental i Shqipërisë

Fituesit surprizë të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2012, Bujar Nishani, koha e tij në detyrë është shënuar nga pretendime e paragjykimeve politike dhe mosmarrëveshje të hidhura me qeverinë. Bujar Nishani nuk priste kurrë të ishte president i Shqipërisë. Pak të tjerë gjithasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.270Z

Përse ngutet Bujar Nishani?

Nga Mero Baze Bujar Nishani ka thirrur sot në Presidencë krerët e grupeve parlamentare në Kuvend, për tu konsultuar lidhur me atë që ai e quan “ngërç kushtetues” për plotësimin e vendeve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Në të vërtetë nuk kemi të bëjmë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.623Z

Berisha pranon kandidaturën e Bujar Leskajt

Share  Kryeministri Sali Berisha i ka hapur rrugën miratimit të kandidaturës së Bujar Leskajt për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Berisha ka thënë gjatë mbledhjes së grupit se Leskaj nuk është kandidatura jonë, por ne do e votojmë atë për të mos sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.619Z

Bujar Nishani betohet mbi Kushtetutë

Tiranë- Bujar Nishani u betua me dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë si presidenti i 6-të i Repubublikës së Shqipërisë.Betohem! Zoti më ndihmoftë!”, me këto fjalë të para nisi Nishani mandatin e tij si president i vendit, duke premtuar në fjalën e tij se do të një partner isi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.848Z

Nesër homazhet për aktorin Bujar Lako

Ditën e nesërme do të zhvillohen homazhet për aktorin e njohur Bujar Lako, i cili u nda nga jeta sot në moshën 68-vjeçare. Homazhet për ti dhënë lamtumirën e fundit aktorit do të zhvillohen në banesën e tij në orën 11:00 në Rrugën Myslym Shyri, në Tiranë. Bujar Lako u nda nga jet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.038Z

Presidenti, kush është Bujar Nishani?

Hyri në radhët e Partisë Demokratike në vitin 1991 për tu bërë deputet dhe pas kësaj është përfshirë me intesitet në fushën e politikës, ku ka mbajtur poste në disa Ministri të rëndësishme. Kush ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.579Z

Bujar Nishani tremb Lulzim Bashën

Pozitat brishta të Lulzim Bashës në krye të Partisë Demokratike tashmë mund të rrezikohen nga një faktor i ri, i cili jo vetëm nuk ka ndërmend të dalë në pension politik, por ka ambicie të forta politike. Përpos Eduard Selamit, Majlinda Bregut apo Jozefina Topallit, një tjetër pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama