Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Total: 2826
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.060Z

Berisha e Rama ne Bukuresht

E merkure 17 Tetor 2012 1809 Kryeministrit BerishaKryeministrit Berisha dhe kryesocialisti Rama ndodhen te dy ne Bukuresht por me axhende te ndryshme nga njeri-tjetri. Kreu i qeverise mori pjese ne punimet e kongresit te Partive Popullore Europiane qe po zhvillohet ne kryeqytetin rumun. Gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.072Z

Kinemaja shqiptare per 5 dite ne Bukuresht

Kinemaja shqiptare për 5 ditë me radhë nga data 15 deri me 20 Tetor do të jetë prezante në Bukuresht në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë. Arkivi qendror i filmit ka përzgjedhur 6 filma artistikë, të cilët do t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.789Z

Elita shkencore shqiptare në Bukuresht

“Politikat publike në shëndetësi” është libri i studiuesit shqiptar Erion Piciri, botuar në Shtëpinë Botuese “Cartea Universitara”, Bukuresht 2008. Dr. Erion Piciri, studiues dhe pedagog i shkencave politike, i shkolluar në disa nga universitetet më me emër të Rumanisë, doktor i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.974Z

Naim Frashëri i Lidhjes shkon në Bukuresht

• Naim Frashëri i Lidhjes shkon në Bukuresht. Busti i poetit të rilindjes shqiptare, i cili dy vjet më parë u përurua në qendër të Parkut Herastrau, më i madhi dhe më i rëndësishmi në Bukuresht është ai i ish-Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve. Skulptura në bro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Bush: N Bukuresht do t zgjerohet rrethi i liris

N Samitin e NATO-s n Bukuresht do t merret vendim historik pr zgjerimin e Aleancs me tre vende t reja: Maqedonin, Shqiprin dhe Kroacin. SHBA-ja mbshtet fuqimisht inkuadrimin e tri vendeve n NATO, theksoi presidenti amerikan Xhorxh Bush, n fjalimin n Forumin Transatlantik n organizim t Fondit t Marsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.525Z

Kryeprokurorja, Ina Rama, niset në Bukuresht

25/03/2009  Samiti i 3-të botëror i prokurorive TIRANE- Prokurorja e Përgjithshme e Shqipërisë, Ina Rama, ka marrë pjesë në samitin e 3-të botëror të Prokurorëve të Përgjithshëm. Takimi do të zhvillohet nga data 23-26 mars. Mësohet se tema qendrore e takimit është “Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.442Z

Meta me Fratinin në Bukuresht

 Ministri i Jashtëm Ilir Meta u takua dje në Bukuresht me homologun e tij italian, Franko Fratini. Gjatë takimit, Frattini vlerësoi progresin e arritur prej Shqipërisë në përmbushjen e kërkesave për liberalizimin e vizave dhe rikonfirmoi mbështetjen e Italisë për reformat që Qever

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama