Rezultate te kerkimit per termin: +Bumi

Total: 510
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Bumi: Dosjet, pr do shqiptar!

Tiran (Start)- Deputeti i Partis Demokratike, Aldo Bumi deklaroi gjat nj konference pr shtyp, se do qytetar shqiptar duhet t ket t drejtn e tij pr tu njohur me dosjen personale q mund t ket pasur n periudhn e ish-diktaturs komuniste. Nj nga relatort e hartimit t projektligjit "Pr pastrtin e figurs s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.950Z

Kontroll faktesh: Bumi berishian i eksporteve

Rritja e eksporteve është tregues kryesor i modelit të suksesshëm të ekonomisë shqiptare. Kështu është shprehur sot Sali Berisha gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave, ku ka analizuar gjerësisht ekonominë e vendit. Gjatë fjalës së tij, Berisha bëri me dije se eksportet gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i prfshir n trafik armsh

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, ka akuzuar edhe nj her ish-ministrin e Drejtsis Aldo Bumi pr shprdorim detyre, n kohn q drejtonte ministrin n fjal, duke akuzuar si t prfshir n trafikun e armve. E sigurojm Aldo Bumcin se zelli me t cilin ai i shrben klanit Berisha, nuk do ta shptoj dot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i lidhur me trafikun

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, gjat nj deklarate pr mediat, tha se ish-ministri i Drejtsis Aldo Bumi me an t firmave q ka vendosur, i ka hapur rrug trafikut t armve dhe tragjedis s Grdecit. Aldo Bumcci nuk mund ti tregoj opozits detyrn e saj por duhet ti tregoj prokurores a e ka shprdoru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.702Z

Basha: Rama, noter province. Bumi i investimeve të tij është droga

Kryetari i PD-së Lulzim Basha e quajti “noter province” kryeministrin Rama i cili sot ishte në ceremoninë e inaugurimit të HEC-it të Banjë. Në një dalje publike nga selia PD, Basha ngriti dhe një pyetje për kundërshtari i tij politik por i dha vetë përgjigje “Sa ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.303Z

Bumi shqiptar do të vazhdojë

Nuk e thonë thjesht ekonomistët vendas. Të huajt, madje studiues shumë të kualifikuar, po pohojnë atë që quhet “mrekullia shqiptare”. Një zhvillim ekonomik i fortë, i aftë të vijojë edhe në kushtet e një krize financiare ndërkombëtare. Po si kështu? Kjo, pse në një kohë kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.206Z

“Bumi” i tregtisë së armëve

13/06/2011  Eksporti i armëve dhe municioneve me Malin e Zi kap vlerën 1 858 000 euro Shqipëria fitime të mëdha, deri në prill 2011 u eksportuan 100 ton më shumë se vjet Shqipëria i rikthehet fitimeve nga tregtia e armëve. “Bumi” i kësaj tregtie ka nisur të reflektohet q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama