Rezultate te kerkimit per termin: +Bunes

Total: 402
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.573Z

Berisha Fonde per thellimin e Bunes

TIRANE- Amendim ne buxhet per thellimin e Bunes. Kete ka kerkuar kreu i qeverise nga Ministria e Financave ne kuader te masave per permiresimin e situates qe krijohet ne kohe reshjesh. Ministri Bode te beje amendamentet ne buxhet per nisjen e punes ne shtratin e Bunes tha Berisha duke theksuar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.767Z

Permbytjet thellimi i Bunes nuk eshte zgjidhje

Lumi Buna i vetmi lume i lundrueshem ne Shqiperi shpesh eshte perfshire ne diskutime ndonese jo te nivelit shkencor per thellimin e tij. Kjo vecanerisht pas permbytjeve te ketij fillimviti ne zonen e Shkodres ku dhe gjeografikisht shtrihet ky lume. Nje gje te tille e theksoi kryeministri Berisha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.319Z

Ura e Bunes Olldashi inspekton punimet

Ministri i Transporteve dhe Telekomunikacionit Sokol Olldashi ka inspektuar punimet qe po kryehen per ndertimin e ures se re mbi lumin Buna ne Shkoder. Punimet per ndertimin e ures se re kane nisur ne maj te vitit 2008 dhe pritet qe te perfundojne ne fund te ketij viti ne muajin dhjetor.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.536Z

Trafik i renduar tek Ura e Bunes

Shkoder - Per shkodranet, qyteti nis e mbaron tek Ura e Bunes. Nje nga pikat e referimit te qytetit me te madh verior perjeton dite ankthi per t'u kapercyer nga njera ane ne tjetren. Pjesa qe ndan Shkodren ne dy bote eshte ndoshta vendi qe nervozon, por edhe mund te shkaktoje sherre dhe konflikte ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.503Z

S'ka me permbytje, problem mbeten prurjet e Bunes

SHKODER- Buna nuk njeh pengesa, niveli i ujit afer qendres se qytetit shkon ne gjysme metri, kurse ne lagjet periferike mbi nje meter. Megjithese dje ne disa prej lagjeve ka pasur nje ulje te nivelit te ujit deri ne 30 cm, serish situata mbetet kritike per shkak te bllokimit te kanalizimeve te ujera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.445Z

Gjashte lagje te qytetit, nen "pushtetin" e Bunes

SHKODER- Qyteti i Shkodres ka hyre sot ne diten e 11 te permbytjeve nga ujerat e lumenjve Drin dhe Buna. Madje me problematik ka qene lumi qe kalon afer zones urbane, pasi niveli eshte rritur nga dita ne dite si pasoje e fryrjes nga prurjet e shumta. Dje raportohej se ne lagjet periferike te permbyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.571Z

Thellimi i Bunes Berisha Amendim ne buxhet

Kryeministri Sali Berisha kerkoi sot nga Ministria e Financave amendim ne buxhetin e vitit 2011. Shefi i qeverise beri kerkese qe ne buxhet te ndahen para per thellimin e lumit Buna. Ministri Bode te beje amendamentet ne buxhet per nisjen e punes ne shtratin e Bunes tha Berisha.Sipas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama