Rezultate te kerkimit per termin: +Burimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.461Z

Kërkohet burimi i bakterit E.coli

Nga Express më 01 qershor 2011 në ora 12:44 Hetuesit e sigurisë evropiane të ushqimit po bëjnë përpjekje që të zbulojnë nivelin e përhapjes dhe burimin e bakterit “E.coli”, që deri më tash ka shkaktuar vdekjen e 16 personave dhe ka infektuar më shumë se 1 mijë të tjer�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.937Z

Dervishi: Burimi i krizës, Kodi Zgjedhor

Për analistin Lutfi Dervishi, burimi i krizës dhe ngërçit politik që ka përfshirë vendin është Kodi Zgjedhor, pasi sipas tij politika shqiptare nuk ka pjekuri demokratike për të patur vetëm dy aktorë. Duke folur në Top Show, analisti shtoi se u premtua një parlament më cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.029Z

Ja burimi i imagjinatës

Është fotografuar burimi i imagjinatës.Ajo është si një tip ‘zyre mendore’ e formuar nga një rrjet qelizash nervore që lejon njeriun të krijojë me vetëdijshmëri strumente, të kuptojë ide të ndryshme, të krijo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.685Z

Bakteri vrasës, burimi ndoshta është njeriu

Ndoshta njeriu mund të jetë burimi i infeksionit nga bakteri vrasës E.Coli që ka goditur disa shtete të Europës por mbi të gjitha Gjermaninë.   Kjo është hipoteza më e fundit mbi të cilën po punojnë tani ekspertët euro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.122Z

Burimi i dritës dhe mjeshtri

Në '97 kur Vlora ishte në luftë, një gazetar spanjoll në kërkim të lajmeve, hyri gabimisht në shtëpinë e tij. Agroni ia hapi derën me helmetë në kokë dhe penela në dorë. Po pikturonte, por pat harruar të hiqte helmetën që mbante në kokë, kur pikturonte në atë shtëpi gjithë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.009Z

 Ja burimi i imagjinatës

Është fotografuar burimi i imagjinatës.Ajo është si një tip ‘zyre mendore’ e formuar nga një rrjet qelizash nervore që lejon njeriun të krijojë me vetëdijshmëri strumente, të kuptojë ide të ndryshme, të krijo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.639Z

Alarmi ne Kukes ngrin burimi i ujit

KUKEumlS ndash Pas nderprerjes se energjise elektrike qe prej mbremjes se djeshme qyteti i Kukesit dhe dy komunat prane tij po vuajne edhe mungesen e energjise elektrike. Korrespodenti i Shqiptarja.com ne kete qytet raporton se per shkak te debores dhe temperaturave te ulta ka ngrire burimi kryesor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama