Rezultate te kerkimit per termin: +Byron

Total: 303
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.474Z

Ja fotot e para të insekteve në restorantet Byron

Të paktën dy nga restorantet e rrjetit të ushqimit të shpejtë "Byron" në Londër janë mbyllur, pasi protestuesit hodhën aty insekte në shenjë hakmarrje. Këto janë fotot e para brenda restoranteve. Rrjeti i restoranteve, që mban emrin e një personazhi të dashur britanik për shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.136Z

Byron monument jo per zakon

Ndermjet Laprakes dhe njeres prej rrugeve hyrese te Tiranes ka per te pasur nje homazh per Bajronin. Skulptori Vladimir Llakaj prezanton idene asnje takim me paraqitjen figurative te shenjave klasike te poetit Nje terreni te veshtire i shkon nje shenje e thjeshte qe llogarit hapesiren dhe nuk iu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.160Z

Poezia e përjetshme Vasha nga Athina e Lord Byron-it

Dorian Koçi Në qendër të Athinës, në zonën aktuale të Psiri, në Agia (Ayia Thekla rrugë aktuale), ishte rezidenca e familjes Makris. Babai i familjes, Prokopis Makris ishte konsulli i Anglisë në Athinë . Ai jetonte në shtëpi me gruan Theodhorën dhe tre vajzat e tyre. Prokop Makris v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.595Z

Ministri Tahiri pret ministrin Lidington: Gati drafti për byronë e hetimit

TAHIRI-Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka pritur Ministrin e Shtetit të Mbretërisë së Bashkuar për Evropën z. David Lidington, me të cilin ka biseduar lidhur me ecurinë e deritanishme të reformave në fushën e rendit dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.410Z

Bradley- Tahiri: Asistencë dhe ekspertizë për Byronë Kombëtare të Hetimit

TIRANË-Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka takuar Ministren për Trafikun e Qenieve Njerëzore dhe Krimin e Organizuar në Ministrinë e Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, Karen Bradley. “Gjatë bisedës palët shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.960Z

Frankensteini në ankand

Një kopje e botimit të parë të romanit ‘Frankenstein’, të cilën autorja Mary Shelley ia kishte dhuruar dikur poetit Lord Byron, do të vihet në ankand.Është e famshme historia që përcolli shkrimin e romanit ‘Frankenstein’. Në vitin 1816, derisa po qëndronin pranë li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.477Z

Spiunuan emigrantet shqiptare nis hakmarrja kunder restorantit anglez

Rrjeti i njohur britanik i restoranteve Byron Burger nuk i ka bere llogarite mire kur futi ne kurth dhjetera emigrante mes tyre edhe disa shqiptarebr br Qindra aktiviste te dy organizatave London Black Revs dhe Malcolm X Movement kane protestuar kunder rrjetit Byron Burgerbr br Protestuesit kane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama