Rezultate te kerkimit per termin: +Caktohen

Total: 1358
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.021Z

Caktohen arbitrit për miqësoren e parë të Kosovës

Ndeshja me Haitin Janë caktuar arbitrit që do të drejtojnë ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare ndërmjet Kosovës dhe Haitit që luhet më 5 mars në stadiumin olimpik Adem Jashari në Mitrovicë. Stefan Klosner, Vital Jobin, Stefan Rodrigues Almeida dhe Fedaji San janë katër arbitrit z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.624Z

Matura,caktohen sallat e provimeve

 Ambientet ku maturantët do të japin provimet do të caktohen   nëpërmjet një liste të posaçme. Kjo listë do të hartohet nga Agjencia e Vlerësimit të Arritjeve të Nxënësve (AVA). Burime prej saj bëjnë me dije se lista do të bazohet në rendin alfabetik të nxën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.126Z

Caktohen kriteret për auditimin e financimit të fushatës elektorale

Gazeta ShqipKontrolli KQZ kërkon paraqitjen e kandidaturave brenda datës 15 maj Kriteret: Profesioni - Të ushtrojnë profesionin e ekspertit kontabël të licencuar në 5 vitet e fundit dhe të mos kenë marrë masa disiplinore Partitë - Të mos ketë qenë i zgjedhur në strukturat drejtuese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.299Z

Caktohen ekspertët e reformës zgjedhore: Opozita kërkon financim të plote të partive nga buxheti

Partia Demokratike kërkon të shkohet përtej rekomandimeve të ODIHR për reformën zgjedhore, pasi sipas saj janë disa çështje të nevojshme për t'u zgjidhur në mënyrë që të garantohet liria e votës. Komisioni Bipartizan i reformës caktoi ekspertët që do punojnë për ndryshimet lig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.987Z

Caktohen pagat e referencës për profesionet e lira

Vendimi Intervali i pagave referencë për llogari të pagimit të sigurimeve për profesionet e lira shtrihet nga 40,250 lekë deri 73,800 lekë në muaj sipas kategorizimit të bashkive. Në vendimin e Këshillit të Ministrave të 21 janarit 2016, njoftuar dje nga Ministria e Financave, caktohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.433Z

Caktohen ekspertët, OSBE: Fillim i mbarë për reformën

  Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Eugen Vollfarth UPDATE- Kreu i prezencës së OSBE-së në vendin tonë, ambasadori Eugen Volfarth e ka cilësuar fillim të mbarë takimin e parë të komisionit për reformën zgjedhore. Në mbyllje të takimit që u zhvillua pa praninë e medias, u zgjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.472Z

Caktohen kundërshtarët

Kampioni në fuqi i Evropës, Spanja gjendet në Grupin I të kualifikimeve për Kampionatin evropian 2012, pas shortit të tërhequr të dielën në Varshavë. Gara do të bashkorganizohet nga Ukraina dhe Polonia. Spanja që mposhti Gjermaninë në finale në Vjenë më 2008, gjendet në grup me Re

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama