Rezultate te kerkimit per termin: +Cambridge +Analytica

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.285Z

Falimenton Cambridge Analytica, firma që përdori të dhënat e FB për Trump

Cambridge Analytica, kompania e konsulencës politike në qendër të skandalit të shkëmbimit të të dhënave nga Facebook, po mbyllet. Firma u akuzua për marrjen në mënyrë të parregullt të informacionit personal në emër të klientëve politikë. Sipas Facebook, të dhënat për deri në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.054Z

Cambrige Analytica ndihmoi fushatën për Brexit

Ligjvënësit britanikë kanë publikuar të hënën të dhëna që tregojnë se grupi që ka punuar në fushatën për Brexit ka përfituar nga kompania, Cambridge Analytica. Themeluesi i kompanisë kryesore të lidhur me Cambridge Analytica, Nigel Oakes, ka thënë se kjo e fundit ka punuar në fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.526Z

Mea-cupla e Zuckerberg, pranon gabimin e Facebook me Cambridge Analytica

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka pranuar se rrjeti social gjigant “bëri gabime” mbi skandalin e Cambridge Analytica. Ai u zotua për të futur ndryshime që do ta bënin më të vështirë për aplikacionet e palëve të treta që të “korrnin” informacionin privat t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.493Z

Skandali me lajmet e rreme, Zuckerberg kërkon falje para Parlamentit Evropian

Themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, u kërkoi falje ligjvënësve të Parlamentit Evropian për rolin e kompanisë së tij në skandalin e Cambridge Analytica dhe për lejimin e përhapjes së lajmeve të rreme në platformën e tij. Cambridge Analytica, firmë konsulente me seli në Britani,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.494Z

Skandali i Fb, Zuckerberg kërkon falje para Parlamentit Evropian

Themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, u kërkoi falje ligjvënësve të Parlamentit Evropian për rolin e kompanisë së tij në skandalin e Cambridge Analytica dhe për lejimin e përhapjes së lajmeve të rreme në platformën e tij. Cambridge Analytica, firmë konsulente me seli në Britani,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.526Z

Facebook, ish-strategu i Trump pas të dhënave të vjedhura

Programi për mbledhjen e të dhënave nga Facebook, ka nisur nga Cambridge Analytica nën supervioziinin e Steve Bannon, ish-strategu i Donald Trump. Kështu ka pohuar një nga spiunët që ka shkaktuar skandalin, duke saktësuar që Bannon, tre vjet para marrjes së detyrës së tij në Shtëpinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.869Z

Zuckerberg: Edhe të dhënat e mia janë marrë nga Analitica

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, tha se të dhënat e tij kanë pësuar po ashtu në një skandal të privatësisë që ka prekur miliona përdorues të rrjetit soacial. Zuckerberg i bëri këto komente në ditën e dytë të dëshmisë përpara Senatit amerikan. Ai po ashtu tha se ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama