Rezultate te kerkimit per termin: +Camorra

Total: 121
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.085Z

Autori i zbulimit të Camorra-s largohet nga Italia

Autori i Lajmit: red.Roberto Saviano shkruajti një libër për Camorra-n. Libri u bë bestseller, u filmua dhe u propozua për Oscar. Pse duhet që ky autor të largohet nga Italia? Në provincat italiane, Napoli dhe Kazerta, vetëm një pakicë e privilegjuar ka mundësinë të ketë një "jet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.580Z

Operacioni antimafia: në pranga të policisë dy bosë të Camorra-s

Policia italiane ka bërë të ditur se ka vënë në pranga dy të dyshuar për bosë mafiozë, një ditë pas kapjes së vëllait të tyre në një sulm të organizuar në qytetin jugor italian të Napolit. Ata janë Paskuale dhe Carmine Russo dhe janë burgosur menjëherë. Salvatore Russo, shefi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.996Z

Arrati prej mafies; Autori i zbulimit të “Camorra”-s largohet nga Italia

Në provincat italiane, Napoli dhe Kaserta, vetëm një pakicë e privilegjuar ka mundësinë të ketë një "jetë normale". Në këto rajone qeveris “Camorra”, mafia. Autori i ri italian Roberto Saviano vjen nga këto zona dhe ka botuar librin me titull "Gomorrha", ku përshkruhet jeta dhe maf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.524Z

Goditen bandat e Camorra-s dhe Ndrageta-s, në pranga edhe shqiptarë

Një superaksion i policisë italiane në provincat e Romës dhe Napolit ka mundur të shkatërrojë një grup të strukturuar kriminal të lidhur me Camorra-n dhe Ndragheta-n, veprimtaria e të cilëve ishte e shtrirë në trafikun e drogave të forta si kokainë e heroinë, por edhe trafik armës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.176Z

Itali, arrestohen 44 anëtarë të ''Camorra'' për trafik droge

NAPOLI- Policia arrestoi sot 44 persona në Napoli dhe rajonet përreth gjatë një operacioni të gjerë kundër rrjeteve të trafikut të drogës që janë pjesë të mafjes ''Camorra'' nga Spanja drejt Italisë. Grupet kriminale pjes&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.393Z

Duart e mafias camorra në baste ilegale

Mafia italiane camorra ka shtrirë duart e saj edhe në bastet e futbollit. Informacioni vjen nga Napoli, por pas hetimeve të Prokurorisë së Romës. Janë gjashtë skuadra të përfshira në hetim: katër nga Serie B - Modena, Salernitana, Ancona e Crotone -; dhe dy nga tjera nga divizioni i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.951Z

Kur mafia bashkëpunon me xhihadistët: Si Camorra furnizon me armë IS-in për Europën

Prania e Aziz Ehsan-it në Itali nuk përbënte ndonjë kërcënim serioz për çdo individ në këtë vend, por ka një kuptim të madh në betejën që Europa po humb ndaj terrorizmit të nxitur nga IS-is. Hetuesi duan të dinë nëse i arrestuari ka bashkëpunuar më parë me mafien italiane, në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama