Rezultate te kerkimit per termin: +Cani

Total: 5555
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.446Z

Cani: Eurobondi sukses

TIRANË, 10 Nëntor/ATSH/- Ministri i Financave, Shkëlqim Cani deklaroi të martën se shitja e Eurobondit përbën një sukses për qeverinë shqiptare dhe se procesi nuk ishte i lehtë dhe vjen vetëm pas vlerësimeve pozitive për reformat struktutrore. "Shqipëria vlerësohej maksimalisht nga i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.147Z

Paditet Shkelqim Cani

brbrBashkia e Tiranes ka kallezuar kete te premte ne prokurori ministrin e financave Shkelqim Cani dhe sekretaren e pergjithshme te kesaj ministrie per bllokim te pagesave per dy kompanite qe punojne per zgjatimin e bulevardit 8220Zogu i Pare8221 dhe rehabilitimin e lumit te Tiranes Padia ndaj minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.244Z

Cani Padi penale Bodes

Në një intervistë ne emisionin "Top Story", ministri i Financave Shkëlqim Vani dha shpjegime për kredinë e përfituar nga Fondi Monetar Ndërkombëtar. Cani deklaroi se kredia nuk kushtezon uljen e pagave dhe pensioneve apo rritjen e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.168Z

Shkëlqim apo Mjerim Cani

Ka ikur koha kur kursi i valutës përcaktohej nga interesat e “exchange”-it të të vëllait të Shkëlqim Canit; nuk është më as koha e frazave arrogante se rolin e guvernatorit mund ta luajë edhe e ëma e tij. Porositë e Nexhmije Hoxhës po përçohen sërish tek kushëriri, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.609Z

Cani Jo konflikt me Kajen

Cani Jo konflikt me Kajen E hene 18 Mars 2013 1205 Cani Jo konflikt me KajenPas prezantimit publik si kandidat i partise socialiste per rrethin e Dibres ish-guvernatori i bankes se Shqiperise Shkelqim Cani ka shpjeguar edhe momentet e tensionit qe shoqeruan aktivitetin e fundjaves ne Bulqize ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.783Z

Cani Reduktojme borxhin

Kredia prej 330 milionë eurosh e siguruar prej Fondit Monetar Ndërkombëtar do të përdoret për të mbështetur rritjen ekonomike të Shqipërisë dhe për të likujduar borxhet e prapambetura. Ministri Cani, në një konferenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.725Z

Cani në Kosovë: Luftë ndaj evazionit

Konferenca Duhet luftuar informaliteti, deklaroi ministri i Financave, Shkëlqim Cani në Prishtinë, ku mori pjesë të premten në konferencën rajonale Intensifikimi i bashkëpunimit rajonal- Tejkalimi i sfidave ekonomike, rritja e bashkëpunimit ekonomik rajonal dhe bashkimi i përpjekjeve kund

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama