Rezultate te kerkimit per termin: +Cash

Total: 1675
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.631Z

Fullani, harrojini paratë cash

26/02/2005  Bankat duhet të jenë të parat në luftën kundër ekonomisë cash, duke ofruar shërbime nga më të sofistikuarat bankare, për të lehtësuar punët e individëve dhe biznesit. Hedhja në treg e kartave të kreditit dhe debitit, është një hap i mirë për të edukuar qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.510Z

Sondazhi: Johnny Cash shkroi letrën më romantike në histori

Artisti i mirënjohur amerikan, Johnny Cash, arriti të kalojë Beethoven-in dhe mbretin Henri VIII në një sondazh britanik për letrën më romantike të dashurisë, pak ditë para festës së Shën Valentinit. Cash i shkruante në vitin 1994 bashkëshortes, June Carter Cash, për ditëlindjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.152Z

Bastet sportive, ndalohen pagesat në cash

Të vendosësh një bast sportiv nuk mjafton vetëm mundësia financiare, por do të duhet të hapësh një llogari personale pranë qendrës ku organizohet loja ose një të tillë pranë bankës. Në të kundërt, organizatori i sallës ku vendoset basti nuk do të lejojë të vendosësh shuma në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.433Z

Prej së martës bujqit mund të bëjnë pagesa cash

Ministri i Financave Arben Ahmetaj thotë se  ditën e marte do te firmose ndryshimet ne paketen e re te bujqesise, te cilat i lejojne fermereve kryerjen e pagesave te vogla ne cash, kerkesen automatike ne sistemin e tatimeve per faturat kompjuterike, klasifikimin me risk zero te eksportuesve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.191Z

Pasuri të pajustifikuara; anëtarët e Gjykatës Kushtetuese deklarojnë miliona lekë cash

Të dhënat e analizuara nga BIRN tregojnë se shtatë nga nëntë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese nuk e justifikojnë pasurinë e tyre të paktën në një vit të deklarimit, ndërkohë që vlerat e larta të parave cash ngrenë dyshime mbi burimin e tyre.  Autor: Aleksandra Bogdani | BIRN | 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.435Z

Përmbytjet në jug, Programi Botëror për Ushqimin para cash për 9500 persona

Programi Botëror për Ushqimin (WFP) ka filluar dhënien e ndihmës në para për rreth 9500 persona të prekur nga përmbytjet që goditën jugun e vendit në fillim të këtij viti. Familjet në pesë zonat më të prekura në Shqipëri: Fier, Berat, Vlorë, Elbasan dhe Gjirokastër do të marrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.909Z

Një biografi e shkurtër e Johnny Cash për ditëlindjen e tij të 83-të (video)

Johnny Cash ishte këngëtar dhe kantautor i njohur amerikan. Ai u lindë me 26 shkurt 1932 dhe vdic me 12 shtator të vitit 2003. Cash konsiderohet si një ndër muzikantët amerikan më me influencë të shekullit njëzet. Cash kujtohet si një ikonë e muzikës country. Këngët e tij karakteriz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama