Rezultate te kerkimit per termin: +Cavusoglu

Total: 169
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.640Z

Cavusoglu: Dialogu parlamentar, tejet i rendesishem

Presidenti i Asamblese Parlamentare te Keshillit te Evropes, Mevlut Cavusoglu pershendeti sot kthimin e opozites shqiptare ne sallen e legjislativit duke e cilesuar kete si nje shenje te rendesishme politike. Presidenti i APKiE-se shprehet i kenaqur qe ky zhvillim politik ndodh pas vizit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.365Z

Lavrov takon homologun turk Cavusoglu, zotohen për të luftuar terrorizmin

Rusia dhe Turqia kanë vijuar përpjekjet e tyre për të normalizuar marrëdheniet që u krisën në nëntorin e vitit të kaluar, teksa Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka pritur homologun e tij turk Mevlut Cavusoglu në Sochi. Përfaqësuesit kanë diskutuar për një sërë çëshjesh të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.171Z

Cavusoglu: Topi, i pari qe zbatoi rezoluten e KiE-se

Presidenti i Asamblese Parlamentare te KiE-se, Mevlut Cavusoglu ka vleresuar rolin e kreut shqiptar Bamir Topi ne mbajtjen e tryezes politike mes mazhorances dhe opozites, duke theksuar se ai eshte njeriu i pare ne Shqiperi qe ka zbatuar dhe miratuar rezoluten e Asamblese. Cavusoglu dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.832Z

Cavusoglu: Rusia dhe Irani ti ndalin sulmet e Sirisë në Idlib

Ministri i jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, u ka bërë thirrje Rusisë dhe Iranit për ti plotësuar obligimet e tyre sipas planit të paqes për Sirinë, për ti parandaluar sulmet e forcave të qeverisë së Sirisë në provincën Idlib, duke thënë se këto shkelje të planit nuk mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.713Z

Baraj: Cavusoglu, je i papjekur, nëse nuk informohesh!Mos ji i njëanshëm!

Tiranë, 12 Qershor, NOA Ndaj kritikave të Presidentit të PACE, Mehmet Cavusoglu, kur ai e cilëson opozitën shqiptare si shkaktaren e thellimit të krizës politike në Shqipëri, dhe se kërkesat e socialistëve duhet të paraqiten në Komisionin e Venecias, reagoi sot dhe deputeti i Partis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.811Z

Cavusoglu, politikani i parë homoseksual turk

Një homoseksual turk do të kandidojë për zgjedhjet lokale që janë të parapara të mbahen në muajin mars dhe nëse arrin të fitojë, do të bëhet personi i parë që i përket komunitetit LGBT që do të mbante nj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.295Z

Europarlamentari Cavusoglu: Inkurajuese gjetja e rrugë-zgjidhjes në tryezën e partive

"Opozita të respektojë rekomandimet e KiE; rikthimi në Kuvend dhe ngritja e komisionit hetimor, aspektet kyçe të zgjidhjes së situatës" Përfaqësuesit e lartë të delegacionit të Këshillit të Evropës kanë nisur që në orët e para të mëngjesit, takimet konsultative me krerët e lart

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama