Rezultate te kerkimit per termin: +Ccedil

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.996Z

Kocijançiç: Zgjedhjet, fokusi kryesor i takimit Thaçi-Daçiç

PRISHTINË- Fokusi kryesor i takimit të së dielës mes kryeministrave kosovar e serb, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç, do të jenë sërish zgjedhjet lokale të 3 nëntorit. Këtë ju ka thënë gazetarëve në Brukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.590Z

Kosovë-Serbi, bisedime intensive mes treshes Nikoliç-Daçiç-Vuçiç

Konsultimet mes Presidentit serb Tomisllav Nikoliç, kryeministrit Ivica Daçiç dhe zv.kryeministrit të parë Aleksandar Vuçiç do të vazhdojnë gjatë fundjavës. Mediat serbe raportojnë se bisedimet e tre zyrtarëve të lart&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.259Z

Kryeministri serb Daçiç ofendonministren Vlora Çitaku

KOSOVE - Ofendimet që i ka bërë kryeministri serb, Ivica Daçiç, ministres për Integrime Evropiane të Kosovës, Vlora Çitaku në takimin e djeshëm me liderët e shqiptarëve të Luginës së Preshevës, është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.974Z

Takohen Daçiç dhe Millanoviç

Kryeministri serb Ivica Daçiç është takuar me homologun e tij kroat, Zoran Millanovic, disa kohë pas acarimit të marrëdhënieve për shkak të lirimit të gjeneralëve kroat nga Gjykata e Hagës, gjë që shkaktoi reagime të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.236Z

Nikoliç këshillon Daçiç: Joçmimin "Nobel" bashkë me Thaçin

BEOGRAD- Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, kundërshton nominimin e kryeministri serb Ivica Daçiç për çmimin "Nobel", bashkë me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.Nikoliç ka derdhur vrer kundër kryeministrit Th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.666Z

​Serbi, Vuçiç krijon qeveri meDaçiçin dhe hungarezët

KosovaPress shkruan se Ivica Daçiç do të jetë nënkryetar i parë i Qeverisë dhe se partia e tij do të ketë dikasteret e mbrojtjes, komunikacionit dhe të kulturës. Më herët ishte thënë se Ivica Daçiç do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.362Z

Takimi Jahjaga - Nikoliç, para atij mes Thaçit e Daçiç

PRISHTINE- Takimi i Presidentëve të Serbisë dhe Kosovës mund të zhvillohet para takimit të dy kryeministrave, i cili është planifikuar në gjysmën e dytë të muajit shkurt.Zëdhënësja e përfaqësueses së lartë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama