Rezultate te kerkimit per termin: +Censusit

Total: 1138
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.703Z

Anketa Pas-Censusit

 Drejtoresha e Institutit të Statistikave, Ines Nurja, bëri me dije se në terren ka nisur anketa Pas-Censusit, e cila do të zgjasë rreth 3 javë. "Kjo anketë shërben për të vlerësuar përqindjen e mbulimit të popullsisë dhe banesave të Censusit. Përgatitjet për këtë anketë kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:40.819Z

Vodhi dokumentat e Censusit arrestohet

Një person në Përmet, ka përfunduar në pranga i akuzuar për vjedhje. I arrestuari është Lorenc Lumani, banues në Përmet. Ky shtetas mëngjesin e së mërkurës ka vjedhur dy kuti me formularë “Për Censusin e Pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.507Z

INSTAT Procesi i censusit drejt perfundimit

Tirane ndash Instituti i Statistikave njoftoi sot se procesi i censusit ne te gjithe vendin po ecen sipas dinamikes se parashikuar. Permes nje komunikimi me median INSTAT beri te ditur se deri tani jane numeruar 79.6 te banesave ne te gjithe vendin. Ritmi i deritanishem eshte i kenaqshem dhe mbi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.842Z

Shifrat e censusit alarmojne ortodokset

Edhe pse janë publikuar më shumë se një vit me vonesë, të dhënat e censusit pritet të ngjallin reagime edhe më të ashpra sesa ato që nisën Siç mësohet, statistikat e publikuara nga INSTAT-i janë pritur me habi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.669Z

INSTAT: Shqiptarët i janë përgjigjur pozitivisht censusit

Shqiptarët i përgjigjen pozitivisht procesit të censusit pavarësisht se janë hasur problematika në disa qytete në vend.Vjollca Simoni zëdhënëse e censusit në INSTAT theksoi se janë numëruar 52 përqind e banesave në të gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.253Z

Rezultatet e censusit, AK: Vendos Athina

Tiranë- Aleanca Kuq e Zi, nëpërmjet një deklarate për shtyp ka akuzuar qeverinë dhe ministrin e Inaovacionit, Genc Pollo mbi vonesat e rezultatit të censusit.Sipas AK- së, gjithçka komandohet nga Athina dhe në qoftë se nuk jepet urdhëri nga zyrtarët grekë, shteti shqiptar nuk mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.084Z

Katolikët kundër Censusit: Do të regjistrojmë besimtarët

SHKRUAN: Jonida Tashi 10-11-2011 15:41Vendimi është marrë nga Konferenca Ipeshkvnore Katolike e Shqipërisë. Dom Gjergj Meta: Anketuesit nuk kanë shkuar në shumë familje të krishtera, duke rrezikuar kështu tjetërsimin e të dhënave reale të besimtarëve Anketuesit e regjistrimit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama