Rezultate te kerkimit per termin: +Certifikatn

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.440Z

12 bursa për në Poloni

Ministria polake e Arsimit ka ofruar 12 t drejta studimi pr studime universitare dhe pasuniversitare n universitetet publike t Polonis, pr vitin akademik 2010-2011, sipas njoftimit t shprndar dje pr mediat nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs. “T interesuarit pr kto t drejta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.042Z

Legalizimi i ndërtimeve pa leje, qytetarët vonojnë pagesat

“Qytetart kan bllokuar procesin e mtejshm t legalizimit t ndrtimeve pa leje. Megjithse Agjencia e Legalizimit Urbanizimit dhe Integrimit t Zonave t Ndrtimeve Informale ka prgatitur dosjet, ky proces po pengohet nga mungesa e pagesave”, - kan pohuar burime nga ky insti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

ISSH: Si përfitohet pensioni i posaçëm shtetëror

Udhëzimet e ISSH-së për plotësimin e kritereve Prve pensionit q u takon qytetart mund t prfitojn edhe pension t posam shtetror. Institut i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar kategorit e personave q mund t prfitojn kt pension si dhe dokumentet e nevojshme. Bazuar n kriteret e ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Librat jashtëshkollorë, nis pasurimi i bibliotekave

MASH u kërkon botuesve të paraqesin librat për furnizimin e bibliotekave në gjithë vendin Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka hapur dje zyrtarisht konkursin pr librat jashtshkollor q do t pasurojn bibliotekat e shkollave nntvjeare dhe t mesme n vend. Sipas burimeve nga kjo m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

USAID vlerëson reformat në fushën e biznesit

Sondazhi, 90 për qind të kënaqur nga shërbimi Qeveria shqiptare ka marr vlersime pr reformat e zhvilluara n fushn e biznesit, sidomos n lehtsimin e procedurave pr hapjen e nj biznesi. Nj sondazh i kryer nga USAID ka nxjerr t dhna t mira nga intervistat, ku shumica jan shprehur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Shkollat, fluks për libra regjistrime dhe sqarime

Radh pr regjistrimet n shkolla, sekretarit do t qndrojn hapur pr dy fundjava me radh erdhet, kopshtet, shkollat 9-vjeare, por edhe shkollat e mesme pr tri ditt e fundit jan “pushtuar” nga prindr e nxns. T gjith duan t regjistrojn fmijt n nj nga institucionet e arsimit parauniversitar. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.439Z

Të persekutuarit, qeveria u siguron pension të posaçëm

Përcaktohen kriteret e përfitimit të pensionit T persekutuarit gjat regjimit komunist, ata q kan arritje t dallueshme n fusha t ndryshme t shkencs, kulturs, letrsis, artit etj., prfitojn pension t posam nga buxheti i shtetit. Ndryshe nga pensionet e tjera, propozimi pr dhnien e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama