Rezultate te kerkimit per termin: +Chabrier

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.889Z

“Karmen” shfaqet për 5 ditë në TOB

TIRANë- Nga data 11 deri në 16 Prill, Teatri i Operas dhe Baletit, falë një bashkëpunimi me grupin e mirënjohur italian ‘Balleto del Sud’, do të shfaqin spektaklin “Karmen”, me koreografi të Fredi Francutit nën muzikën e Bizet, Albeniz, Chabrier, dhe Massenet. Disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

"Carmen", provat e fundit të premierës

Gjithcka eshte thuajse gati per premieren e Karmenit nga trupa e baletit me koreografi të Fredy Franzuttit. Trupa e baletit qe prej mengjesit te sotem eshte ngjitur ne skene per provat e fundit. Jane kater autore te ndryshem qe tek Karmeni kane shkrire gjiteh njohurite dhe talentin e tyre muzikor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.807Z

Gati premiera italo-shqiptare e Carmen në TOB

Tiranë, 8 prill, NOA /Milena Selimi - Shfaqja e re e baletit do të ketë si protagoniste Enada Hoxhën dhe Paola Acosta-n. Ajo është menduar të jetë premierë më 11 prill në TOB dhe përbën dhe premierën e tretë gjatë këtij sezoni të TOB-it, e realizuar me koreografi të Fredy F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

"Carmen", per here te pare edhe balet ne TOB

Per here te pare kete te diel "Carmen" do te ngjitet si balet ne Teatrin e Operes dhe Baletit. Fale nje bashkepunimi me kompanine italiane "Balleto del Sud", TOB i ka besuar koreografine, skenen dhe kostumet italianit Fredy Franzutti, i cili me trupen e tij e ka performuar shpesh "Carmen" ne skena n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.144Z

Enada Hoxha Nëna-balerinë sfidon kolegët italianë

Autori i Lajmit: Redaksia Ka provuar ndjenjën e të qenit nënë, kur rreth dy vjet më parë ka lindur djalin Roan dhe në atë kohë e shihte me dyshim, nëse do ti rikthehej karrierës sërish apo jo. Enada Hoxha, solistja e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, e cila u martua me baleri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.977Z

Fredy Franzutti: Artistin e llaston ideja se është unik

Spanja e kuqe e grave të bukura e të zjarrta, e burrave xhelozë te "Karmen" i koreografit italian Fredy Franzutti-t. Sot shfaqja e fundit me solistë nga Balletto del Sud". Franzutti në një intervistë për gjuhën e trupit, interpretimin, dhe për nivelin e balerinëve shqiptarë që i duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.722Z

Raveli ka ditur të njëjtat përralla

Tabloja bazuar në pjesën për piano Les Entretiens de la Belle et la Bête Elsa Demo   Marie-Alice Sorieul jeton dhe punon në Vjenë. Por fëmininë e ka kaluar në Kamargë, Arles, në peizazhet me erë detare, në një shtëpi të trashëguar nga shekulli i shtatëmbëdhjetë që punëtor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama