Rezultate te kerkimit per termin: +Charles +Schumer

Total: 30
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.501Z

Jeremiç: Serbia bashkëpunim me drejtësinë amerikane

Bisedimet mes SHBA dhe Sërbisë po vazhdojnë, me shpresën se "muzika" do të përfundojë me sjelljen para drejtësisë amerikane të qytetarit sërb Miladin Kovaçeviç. Pikërishtë për këtë çështje edhe një herë foli senatori demokrat i New York-ut, Charles Schumer me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.244Z

SHBA, arma 3D testohet me sukses

Një tjetër debat i fuqishëm është hapur në Shtetet e Bashkuara, pas njoftimeve se arma e parë e bërë me teknologjinë 3 D printer është testuar me sukses.  Senatori Charles Schumer  tha se kjo është një perspektivë apokaliptike. “Po përballemi me një situatë ku cdo keqbër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.940Z

SHBA: Plan për legjislacion të kufizimit të lehtësimit të sanksioneve ruse

Lideri udhëheqës demokrat në Senatin e Shteteve të Bashkuara, Charles Schumer, nga Nju Jorku, tha se planifikon paraqitjen e ligjislacionit dypartiak, me të cilin do të kërkohej që presidenti Donald Trump, do të duhej të kishte miratimin e Kongresit, për tërheqje të sanksioneve, që akt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.190Z

SHBA: Dorëzoni të kërkuarin, ose ju bllokojmë ndihmat

Senatori i Nju Jorkut, Chuck Schumer, tha se SHBA-të mund t'i bllokojnë 50 milionë dollarë ndihma Serbisë, në se ajo nuk dorëzon Miladin Kovaçeviç-in, personin që kërkohet nga drejtësia amerikane, për rrahjen deri në "vdekje" të një qytetari amerikan me origjinë hebreike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.738Z

Snowden kalon natën në aeroport

Informanti Edward Snowden që ekspozio në publik të dhëna të shërbimeve amerikane të spiunimit ka kaluar natën në aeroportin e Moskës. Përkundër kërkesës për ekstradim të tij nga Hong Kongu për ShBA, ai iku të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.279Z

Kriza në SHBA, paketë shpëtimi për Citigroup-in

Qeveria amerikane njoftoi se do të ofrojë 20 miliardë dollarë për të ndihmuar gjigandin bankar Citigroup. Javën e kaluar aksionet e Citigroup-it, gjigandit që ka aktivitet në 100 vende të botës, ranë 60%. Qeveria do të garnatojë gjithashtu rreth 300 miliardë dollarë hua dhe kredi q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.760Z

SHBA, Kongresi kërkon masa të reja për sigurinë ajrore

Ligjvënësit amerikanë po bëjnë presion për miratimin e shpejtë të standardeve të reja për trajnimin e pilotëve në Shtetet e Bashkuara dhe në mbarë globin. Presioni i ri për standarde uniforme pason aksidentin e avionit të linjës Asiana të shtunën dhe rrëzimin e një avioni pasagj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama