Rezultate te kerkimit per termin: +Charlie +Brown

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.387Z

Albright dhe Brown nxjerrin albumin e tyre të ri

Kush mund ta harrojë bashkëpunimin e madh në muzikën xhaz mes Miles Davis dhe Gil Evans ose Charlie Parker-it dhe Dizzy Gillespie-it? Kjo traditë vazhdon me bashkëpunimin e muzikantëve të tanishëm të xhazit Gerald Albright dhe Norman Brown.Është një duet i përkryer që krijon muzikë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.041Z

FOTOT/ Kopertinat skandaloze të Charlie Hebdo dhe një histori e shkurtër!

Charlie Hebdo, e njohur si “Charlie”, është një e përjavshme satirike, pa reklama, e cila shpesh ka përfunduar duke u kërcënuar nga fondamentalistët islamikë për botimin e karikaturave të Muhamedit. Revista doli për herë të parë në  treg në viitn 1970,  e frymëzua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.227Z

“Më pëlqejnë filmat e animuar”

Snoop Dogg ka pranuar se ka qenë fans i madhë i filmave të Charlie Brown kur ka qenë fëmijë.  Kënëgëtari së bashku me David Beckham dhe Rita Orën ishin pjesë e një kampanje reklamuese në formë animacioni për komp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.301Z

Iconix blen të drejtat e vizatimorit Snoopy

Banda e Charlie Brown tashmë ka një pronar të ri pasi konglomerati mediatik E.W. Scripps ka shitur të drejtat e filmit vizatimor Snoopy për 175 milionë dollarë tek “Iconix Brand Group”. Në këtë shitje, një rol të madh luan edhe familja e Charles Schultz, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.709Z

Busta Rhymes ne Kosove

Njeri prej grupeve me te njohura te hip-hopit ne Amerike Busta Rhymes pritet qe te vizitoje Kosoven me 29 prill. Busta Rhymes karrieren e tyre muzikore e kane filluar qe ne moshen 16-vjecare ku se pari jane quajtur Leaders of the New School nderkaq grupi perbehej nga Charlie Brown Dinco D dhe Cut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.925Z

Del në treg dokumentari "Stones in exile" për grupin Rolling Stones

Mick Jagger, Keith Richards dhe Charlie Watts morën pjesë në Nju Jork në premierën e dokumentarit Stones in Exile, Stonsat në arrati, i cili u mbajt në muzen e artit Modern. Filmi përkon me rihedhjen në treg të albumit të Rrolling Stones të vitit 1972 me titull Exile on Main Street, nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.146Z

Redaksia që nuk ekziston më

Betejat kulturore të zhvilluara me anë të humorit. Ata vranë një mënyrë të menduari. Charlie Hebdo. Kati i poshtëm i redaksisë së gazetës, gjendet tek nr.10 në rrugën "Nicolas-Appert", një aks i ngushtë dhe i shkurtër në distriktin e XI të Parisit, vetëm pak hapa larg nga Basti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama