Rezultate te kerkimit per termin: +Cmimi

Total: 4465
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.415Z

Rritet srish cmimi i buks

Një bukë standarde shitet në kryeqytet deri në 100 lekë.Bukëpjekësit thone se është rritur cmimi i miellit, ndonëse nuk pranojnë ta thone para mikrofonit, por cmimet në listat që ata afishojnë, ndryshojnë pothuajse cdo ditë me 10 lekë. Pas investigimit në disa furra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.296Z

Nafta, cmimi 143 $ fucia

Cmimi i naftes ne tregjet nderkombetare shenoi dje nje rekord te ri, duke shenuar vleren e 143 dollareve per fuci. Shkak eshte bere mbyllja e nje rafinerie ne Iran. Nderkohe, organizata me e madhe prodhimit dhe eksportimit te naftes, OPEC, ka lajmeruar nje rritje te re te cmimit, rreth nivelit 170 U

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.564Z

Cmimi i naftes vazhdon renien

Cmimi i naftes vazhdon te pesoje renie nen ndikimin e shqetesimeve per ekonomine boterore. Ne bursen e Nju Jorkut cmimi i nje fucie nafte bruto arriti ne 39,91 dollare duke u ulur keshtu me 2,45 dollare ne raport me mbylljen e kursit te premten. Cmimi i nje fucie nafte bruto javen e kalua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.218Z

Buka, cmimi stabilizohet

Ne pjesen derrmuese te pikave te shitjes, buka ka ndalur rritjen e cmimit, madje eshte ulur me 10 dhe 20 leke, sidomos ne periferi. Sipas nje vezhgimi te gazetes, ne pikat e shitjes me pakice, cmimi maksimal i nje buke 800 gr eshte 80 leke, por ne periferi shitet edhe me 70 leke. Shiteset e pikave m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.188Z

Ulet cmimi i molleve

var fbShare url httpvizionplusalulet-cmimi-i-mollevesize smallp styletext-align justifyFermeret ne juglindje te vendit ankohen se kete sezon ka rene ndjeshem cmimi i molleve frutit i cili mbizoteron ne te mbjellat e zones Ministri i bujqesise Edmond Panariti nga Korca ka shpjeguar shkakun e ketij t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.485Z

Energjia, cmimi do te rritet

Qytetaret shqiptaret duket do te perballen me nje rritje te pashmangshme te cmimit te energjise, e cila kete here, ndryshe nga vitet e tjera nuk po kundershtohet me as nga vete qeveria. “Cmimi qe KESH-i i shet OSSH-se energjine eshte 2.2 leke per kilovat. Nuk ka kompani ne bote qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.873Z

Cmimi i naftes ulet serish

Cmimi i naftes ka shenuar serish renie ne bursat e Nju Jorkut dhe Londres. Ne SHBA nje fuci nafte u shit sot per 60,77 dollare, ndersa ne Bursen e Londres per 60 dollare. Sipas eksperteve, ulja e cmimit ka ardhur si pasoje e renies se kerkeses dhe forcimit te dollarit. Vendet e OPEC-ut e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama