Rezultate te kerkimit per termin: +Comm

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.283Z

Artisti angazhohet ne ceshtjet e bamiresise

Ka pasur nje prirje per t'u angazhuar ne ceshtje bamiresie dhe ka gjetur momentin me te mire per ta bere. Sigurisht edhe fale njerezve te duhur, me te cilet fati e ka takuar ne menyre krejt rastesore. Frederik Ndoci eshte bere keshtu nje prej perfaqesuesve shqiptare te "FIABA"-s, (Fondo Italiano Abb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.292Z

Alexia: Shqiptarët aftësi për të folur gjuhët e huaja

E njohur ne Itali, por jo me pak ne Shqiperi, Aleksia kengetarja trupvogel qe ne skene shnderrohet ne nje femer shume dinamike dhe qe godet jo vetem me zerin por edhe me personalitetin e saj ka ardhur per here te pare ne Shqiperi. Nje ftese per te marre pjese ne nje spektakel televiziv ne fakt e sje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.404Z

Kim Mehmeti, kryetar i jurisë së çmimit Kadare

Prezantohet dhe romani i tij më i ri Pusi Kim Mehmeti një emër i njohur i letrave shqipe do të jetë kryetari i jurisë i edicionit të katërt të Çmimit Kadare, i cili çdo vit i jepet një autori nga hapësirat shqiptare për dorëshkrimin më të mirë në prozë me një çmim prej 10 mijë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.134Z

10 maj 1941, kur Viktor Emanueli III vizitonte Shqipërinë

Plot 67 vjet më parë, më 10 maj të vitit 1941, Mbreti i Italisë, Viktor Emanueli III, bëri një vizitë në Shqipëri. Ajo vizitë që ishte dhe e para e Mbretit Perandor të Italisë dhe Etiopisë, bëhej vetëm pas dy vjetëve kur një përfaqësi e politikanëve shqiptarë të asaj kohe shk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama