Rezultate te kerkimit per termin: +Dalmacin

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.301Z

Tërmet i fuqishëm në kufirin Kroato-Boshnjak

ZAGREB - Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 4,9 ballë të shkallës Rihter goditi sot zonën përgjatë kufirit mes Kroacisë dhe Bosnje-Hercegovinës. Epiqendra e tërmetit ka qenë 108 kilometra nga kryeqyteti boshnjak, Sarajevë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.806Z

A do ta godas ky ciklon kroat edhe Kosovën? (VIDEO)

Dje dhe sot një mot i lig e ka përfshirë Kroacinë, kurse një numër qytetësh janë përmbytur nga vërshimet për shkak të reshjeve të mëdha të shiut. Cikloni nga rajoni i Kvarnerës me erë dhe shi po lëviz në j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.938Z

Ilirët dhe mohimi i vetvetes!

29-01-2014 / Nga Fahri Xharra SSSAASSSa më shumë po kalon koha ; sa ma shumë po i  afrohemi një errësimi të madh kombëtar aq më shumë po e shoh  se pse i gjithë ky mohim i vetvetes. “Mos groponi se nuk duhet, mos i preni thonjt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.799Z

Shenjat e motit të lig alarmojnë Ballkanin (Video)

Disa vende të Ballkanit janë ngërthyer të mërkurën në shtrëngata të pazakonta dhe vërshime të cilat do të jenë një lajm i keq për bujqësinë dhe industritë e turizmit lokal të cilat do të vuajnë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.720Z

Letra/Shqiptarët të mos pranojnë vdekjen, kur mund të kërkojnë jetën

25-09-2013 / Nga Gjokë Dabaj Doli këto ditë në sipërfaqe një kërkesë absurde për një lloj unioni a konfederacioni midis Bosnjë-Hercegovinës, Kosovës, Malit të Zi, Maqedonisë, Serbisë dhe Shqipërisë. E them q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.379Z

20 vjet nga zhdukja e pilotit Sinan Vitia

Gjurmëve të zhdukjes së pilotit shqiptar Sinan Vitija, në aeroportin “Petrovec” (sot Aleksandri i Madh) në Shkup, më 28 nëntor 1993. Zhdukja enigmatike e pilotit dhe instruktorit të pilotimit të aeroplanëve luftarak, Sinan Abedin Vitija

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.036Z

Arbëria-Shqipëria, si hapësirëe Krishtërimit

Një historik i gjurmëve të kristërimit nga lindja e tij dhe përhapja në zonat ilirike, përballja me islamizimin, dhe sfidat e e dy shekujve të fundit, nga dhunimi ekstrem në regjimin komunist deri në ringjalljen e besimit pas viteve ’90...Ngjar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama