Rezultate te kerkimit per termin: +Daphne +Grathwohl

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.752Z

Gjykata Evropiane e te Drejtave te Njeriut deshiron te punoje ne menyre me efikase

150 000 ankesa per shkelje te te drejtave te njeriut jane aktualisht ne pritje per tu gjykuar ne Gjykaten Europiane te te Drejtave te Njeriut KEDNJ ne Strasburg. Kjo gjendje eshte e papranueshme tha britaniku ser Nicolas Bratza kryetari i kesaj Gjykate ne konferencen vjetore per shtyp te gjykat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.646Z

Si mund te marresh nenshtetesine gjermane

Ne Gjermani vlen ne pergjithesi parimi i origjines Ai qe ka nenen gjermane dhe / ose babain gjerman eshte automatikisht nje gjerman. Nese nje nga prinderit ka nje shtetesi tjeter femija mund te kete dy nenshtetesi dhe nuk duhet te heqe dore prej asnjeres prej tyre. Pervec kesaj qe nga viti 2000

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.757Z

Evangelos Venizelos ministri i ri grek i Financave

Evangelos Venizelos ka mbajtur thuajse te gjitha postet ministeriale ne qeverite greke qe prejfillimit te viteve 90 ai ka qene minister i Komunikacionit minister Shteti prane kryeministrit minister Transporti minister i Drejtesise i Zhvillimit i Kultures dhe deri ne 16.6. minister i Mbrojtjes. Tani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.760Z

Gjykata Kushtetuese ne Gjermani vendos per legjitimitetin e ombrelles se shpetimit te euros

do te thoshte sikur Gjykata Kushtuese ti jepte te drejte padise A do te shembej atehere ombrella e shpetimit te euros nese bie huadhenesi me i madh A mund ta marre valle Gjykata Kushtetuese nje vendim te tille politik Kritiket Bundestagu ka vepruar nen trysni Nen trysni te madhe Bundestagu ka mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.168Z

Siria kontrollet kufitare dhe Kroacia - Perfundon samiti i BE-se ne Bruksel

Kriza politike ne boten arabe ishte nje nga temat sunduese ne punimet e samitit te premten. Kreret e shteteve dhe qeverive evropiane u shprehen per denimin e Sirise ne Keshillin e Sigurimit te Kombeve te Bashkuara. BE denon ne menyren me te ashper shtypjen e vazhdueshme te popullsise si edhe dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.931Z

Karta Sociale Evropiane Detyra te medha por pak ndikim

Nje kualifikim i mire profesional. Nje pune ne nje mjedis te sigurt me pagese te rregullt dhe me orar te arsyeshem pune. Mbrojtje e vecante per te rinjte dhe grate shtatzena si dhe ndalim i punes se femijeve. Siguri sociale per te gjithe ata qe jane ne veshtiresi. E drejta per tu mbledhur ne orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.301Z

Kampe refugjatesh plot procedura te gjata azilimi

Permes dritareve te vogla sheh njerez te deshperuar qe jetojne ngjeshur ne dhoma shume te vogla. Ne kampet e refugjateve te stermbushura pergjate kufirit greko-turk sundojne kushte te padurueshme higjienike. Nuk ka uje te ngrohte as ngrohje nuk ka dhoma te vecanta per burrat dhe grate. Ketyre u s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama