Rezultate te kerkimit per termin: +Dardanis

Total: 182
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.868Z

Dasmë me flamur të Dardanisë në Podujevë (Foto)

Stina e verës në Kosovës njihet ndryshe edhe si stina e dasmave. Meçe shumë mërgimtarë vijnë për pushime në vendlindje, familjarët e tyre zakonisht martesat i lënë për këtë stinë. Në dasma, siç e do tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.058Z

Sejdiu: Isa Mustafa ta kthejë flamurin e Dardanisë

Ish- presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu mori pjesë sot në 25 vjetorin e themelimit të kësaj partie. Sejdiu me rastin e këtij përvjetori theksoi se LDK-ja është një trashëgimi e ve&cc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.306Z

Para se të vinin në Badovc, ata djem u falën në xhaminë e Dardanisë (Video)

Mëngjesin e 11 korrikut kur Policia e Kosovës kishte arrestuar fillimisht tre persona te liqeni i Badovcit, e mas edhe dy tjerë, ishin peshkatarët ata që i informuan organet e rendit, mirëpo identiteti i tyre nuk dihet. Disa nga këta peshkatarë që vazhdim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.761Z

Cilin flamur me e rikthye, Bardhy Metaj?!

Ish kandidati i LDK-së për deputet, Bardhyl Metaj, thotë se marrëveshja ndërmjet Bllokut LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizjes Vetëvendosje është marrëveshje për rikthimin e dinjitetit të vendit. Në një postim në Facebook, ai shkruan:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.619Z

Haraqija: LDK-ja po përbuzë Rugovën (Video)

Ish ministri i Kulturës, Astrit Haraqija, ka kritikuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për mos respekt për presidentin historik, Ibrahim Rugova. Haraqija ka thënë se Qeveria e Kosovës ka dështuar që të vulos flamurin e Dardanisë, atë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.971Z

LDD në Pejë mbanë Kuvendin për të demaskuar LDK-në

Lidhja Demokratike e Dardanisë do të mbajë Kuvendin e Degës në Pejë, nën pretendimin për të demaskuar, siç thonë ata, gënjeshtrat e ish-udhëheqësve të degës dhe atyre të LDK-së për gjoja shkrirjen e LDD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.638Z

Liber per Ibrahim Rugoven presidentin e pare ne historine e Kosoves

"Dr.Ibrahim Rugova, arkitekt i Dardanisë së Re, Republika e Kosovës”. Ky është libri kushtuar një prej figurave më të njohura, presidentit të parë në historinë e Kosovës. Vepra është promovuar në prani t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama